Reklama

Co to była za akcja! Dusiło się roczne dziecko i gdyby nie oni...

Opublikowano:
Autor:

Co to była za akcja! Dusiło się roczne dziecko i gdyby nie oni... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości ... nie wiadomo, jak skończyłoby się połknięcie przez rocznego chłopczyka kawałka sznurka.

Takie interwencje to rzadkość w pracy policjantów. Do dyżurnego jednostki policji w Tarnobrzegu zadzwonił mężczyzna, który potrzebował pomocy. Zdaniem rodzica, jego niespełna roczny synek połknął kawałek sznurka, który utkwił mu w gardle i utrudniał oddech.

- Podczas zabawy na podwórku prywatnej posesji w gminie Nowa Dęba dziecko zaczęło się dławić, przerażeni rodzice wsiedli z chłopczykiem do auta i jechali w kierunku tarnobrzeskiego szpitala. Jednak duży ruch na drodze ograniczał możliwość szybkiego dotarcia na miejsce, dlatego postanowili wezwać pomoc

- opowiedziała o zdarzeniu podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Dyżurny jednostki, kiedy usłyszał, co się dzieje, podjął decyzję o pilotażu samochodu do szpitala. Wtedy szybkością wykazali się policjanci z patrolu ruchu drogowego, skierowani w odpowiednie miejsce. Funkcjonariusze eskortowali toyotę z dzieckiem do miasta.

W tym samym czasie inny patrol ruchu drogowego, na skrzyżowaniu poprzedzającym wjazd do Tarnobrzega, zatrzymał ruch. Dzięki pracy mundurowych szybko udało się dotrzeć do lecznicy. Po przyjeździe do szpitala dziecko zostało przekazane lekarzom, którzy udzielili mu fachowej pomocy. 35-letni ojciec chłopca podziękował policjantom za pomoc.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE