Reklama

Co dalej z Tarnobrzeskimi Wodociągami?

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z Tarnobrzeskimi Wodociągami? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, 4 października, radni zdecydują o zbyciu części udziałów Tarnobrzeskich Wodociągów. Przez kilka ostatnich dni trwały negocjacje samorządowców z pracownikami i władzami tej spółki.

Na nadzwyczajne sesji Rady Miasta Tarnobrzega obradujący zdecydują o sprzedaży udziałów miejskiej spółki Tarnobrzeskie Wodociągi. Budżet miasta nie jest w dobrym stanie, a konieczne są tam pieniądze na zabezpieczenie wkładu własnego na realizację inwestycji, które już uzyskały dofinansowanie, a także tych planowanych na przyszłość. Obecny prezydent miasta Dariusz Bożek nie ma zamiaru powiększać miejskiego długu.

Podczas ostatniej zwyczajnej sesji, punkt o zbyciu udziałów Tarnobrzeskich Wodociągów został przez radnych zdjęty z porządku obrad. Stało się to na wniosek prezydenta. Włodarz miasta podkreśla, że ta operacja nie będzie krzywdząca dla spółki. - Procedura ta nie zagraża spółce, ani pracownikom Tarnobrzeskich Wodociągów - dodaje Dariusz Bożek.

Obecny kapitał spółki Tarnobrzeskie Wodociągi to nieco ponad 55,5 miliona złotych. Miasto zamierza zbyć udziały o wartości nie większej niż 25 milionów złotych co stanowi około 47 procent kapitału zakładowego. Sprzedane udziały zostałyby potem odkupione przez spółkę od wybranego nabywcy w celu ich umorzenia, co ma zająć do 20 lat. Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się 4 października o godzinie 12 w budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ulicy Kościuszki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE