Reklama

Ciało znalezione w walizce

Opublikowano:
Autor:

Ciało znalezione w walizce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Damian M. został oskarżony o zabójstwo mężczyzny. Miał zadać mu śmiertelne ciosy, po czym razem z Mariolą Sz. zatrzeć ślady przestępstwa i dodatkowo znieważyć zwłoki. Te zostały znalezione w walizce. Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej wnioski o tymczasowe aresztowanie obojga podejrzanych.

Zwłoki w walizce znajdowały się w jednym z domów w Grzybowej Górze w gminie Skarżysko-Kościelne. Akt oskarżenia w tej sprawie właśnie trafił do Sądu Okręgowego w Kielcach.

Zebrany został kompletny materiał dowodowy – w postaci przede wszystkim wyników oględzin miejsca ujawnienia zwłok, sekcji zwłok, zeznań świadków, czy wreszcie opinii biegłych – który pozwolił na ustalenie, że Damian M. zadając pokrzywdzonemu ciosy po całym ciele, pozbawił go życia, a następnie z Mariolą Sz. zacierał ślady przestępstwa i znieważył zwłoki.

Do wszystkich tych zdarzeń tych doszło między 30 września a 5 października ubiegłego roku, a przyczyną śmierci pokrzywdzonego były rozległe obrażenia w obrębie głowy. Podejrzani Damian M. i Mariola Sz. przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów – z tym, że Mariola Sz. jedynie częściowo – i złożyli wyjaśnienia w dużej mierze pokrywające się z ustaleniami śledztwa. Damianowi M. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, a Marioli Sz. kara do 5 lat pozbawienia wolności, oboje pozostają tymczasowo aresztowani.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator 25 czerwca skierował do Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej wnioski o tymczasowe aresztowanie obojga podejrzanych.


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE