Reklama

Ciąg dalszy politycznej batalii o Przemyśl. PiS próbuje przejąć całkowitą władzę w mieście!

Opublikowano:
Autor:

Ciąg dalszy politycznej batalii o Przemyśl. PiS próbuje przejąć całkowitą władzę w mieście! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku dni, po internecie krążą listy jednego z mieszkańców Przemyśla, byłego prezesa przemyskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowe, znanego z sympatii do Prawa i Sprawiedliwości, skierowane do Marka Kuchcińskiego.

- Zgodnie z poleceniem przedstawiam wstępną strategię dotyczącą przeprowadzenia zmian organizacyjnych w przemyskim PIS-ie pod kątem przejęcia władzy w Radzie Miejskiej oraz na stanowisku Prezydenta Miasta Przemyśla

- możemy przeczytać w opublikowanych dokumentach. 

Kolejne strony dokumentów poświęcone są taktyce, którą należy przyjąć w celu zdyskredytowania zarówno nowego włodarza Przemyśla, Wojciecha Bakuna jak i przychylnych mu radnych.

– Pierwsze dwa punkty to cel przewodni planu, pozostałe to droga do ich osiągnięcia

- kontynuuje autor dokumentów skierowanych do byłego Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego

Autor w dalszej części przedstawia również swój scenariusz, na przeprowadzenie przewrotu w prezydium przemyskiej Rady Miejskiej. 

- Przechodząc do meritum wypowiedzi uważam, że należy: 1. Przejąć Radę Miejską w Przemyślu – należy rozważyć tylko czas takiego kroku. Uważam że druga połowa 2020 r. (po sesji absolutoryjnej) albo początek 2021 r. to czas na ostateczne decyzje – precyzuje. W tym przypadku czas nie gra na naszą korzyść. Doprowadzenie do zmian w radzie należy wcześniej przygotować pod kątem merytorycznym i medialnym – zauważa. – Powinno się umiejętnie zaatakować Ewę Sawicką (byłą już obecnie przewodniczącą przemyskiej Rady Miejskiej z ramienia KO przyp. autora) i koalicję rządzącą Przemyślem cedując winę za złe wykonywanie swoich obowiązków, żeby ludzie wiedzieli, że mieliśmy powody.

Kolejne części opublikowanych dokumentów, to instrukcja krok po kroku, jak powinni postępować lokalni członkowie Prawa i Sprawiedliwości aby osiągnąć większość w Radzie Miejskiej. 

 - Obecnie dogadujemy się z Regia Civitas i SLD plus Monika Różycka, mamy 12 mandatów (wszyscy muszą być obecni na sesjach). Jeżeli SLD (a wiadomo jaki jest Zapotocki) "coś" wymyśli to nasz mizerny plan upada – tu mowa personalnie o obecnym wiceprzewodniczącym RM, Januszu Zapotockim. – Wtedy SLD dogaduje się Koalicją Obywatelską i z Kukizem vel Wspólnie dla Przemyśla i mają 14 głosów (a gdyby nawet Zapałowski i Majkowski nie chcieli w to wejść) to mają 12 i rządzą, my pogrążamy się na zawsze po drugim policzku

Kolejne fragmenty dotyczą już stricte zdyskredytowania i zmuszenia do współpracy prezydenta Bakuna. Oraz wywołania mylnego wrażenia wśród mieszkańców Przemyśla . 

- Zmusić Bakuna do ustępstw ewentualnie dogadać się z nim. Bakun na każdym kroku (poza uderzaniem w PiS) nawoływał i nadal to robi (pomimo faktycznych ruchów np. kadrowych zaprzeczających sobie) do jedności, żeby wszyscy odrzucili szaty partyjne etc. i inne patetyzmy (niemniej politycznie i medialnie działające). Ludzie mają dość problemów w życiu i szczerze powiem mało komu chce się jeszcze czytać o jakiś walkach politycznych w swoim mieście. Mieszkańcy Przemyśla chcieliby mieć komfort psychiczny, że żyją w mieście, gdzie politycy działają wspólnie i dla nich (tak rozgrywa piłkę Bakun). PiS powinien pójść tą drogą. Powinniśmy pokazać, że jesteśmy ludźmi (jak inni) i że chcemy jak najlepiej dla mieszkańców Przemyśla (osobiście tak myślę). Lider powinien być powiewem świeżości i nadzieją na zmianę w polityce. Musi udowodnić, że nie zależy mu na partyjnych ustawkach tylko na mieszkańcach miasta i że jest ponad tym czym ludzie wręcz gardzą tj. ponad politycznymi podziałami (jakkolwiek patetycznie to brzmi). Powinniśmy zapomnieć o tym co było i działać. Oczywiście trzeba się przygotować na scenariusze:co gdy Bakun się zgodzi ? co jeżeli pomimo wyciągniętej ręki się nie zgodzi?

Ponad to w piśmie możemy również przeczytać o kilku najbardziej zagorzałych członkach lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, którzy w momencie przejęcia władzy  powinni przejąć najważniejsze w mieście stanowiska. 

Sam autor wspomnianych dokumentów wydał natomiast, następujące oświadczenie

- W związku z opublikowaniem na stronie internetowej Facebook "Oficjalna strona Klubu Radnych Wspólnie dla Przemyśla, Kukiz 15 Przemyśl" moich prywatnych zapisków i przemyśleń, które zostały podstępnie wykradzione i przekazane prawdopodobnie Radnym klubu Wspólnie dla Przemyśla, a następnie przez tychże opublikowane, niniejszym oświadczam, że nigdy nie wyrażałem zgody na publikacje moich prywatnych materiałów. Nie pełnię żadnej funkcji publicznej, jestem osobą prywatną – mieszkańcem Przemyśla, nie prowadzę żadnego doradztwa dla polityków, ani lokalnych, ani parlamentarzystów. Opublikowane przez klub radnych Kukiz 15 "Wspólnie dla Przemyśla" moje prywatne materiały nigdy nie zostały przeze mnie upublicznione gdziekolwiek, ani nie zostały złożone w jakiejkolwiek instytucji, urzędzie czy biurze poselskim. Nie mogę też potwierdzić w całości autentyczności wszystkich spisanych tam treści, spisane są pismem komputerowym i skserowane – mogły zostać przerobione w dowolny sposób poprzez osoby stojące za tym procederem. Na wspomnianej facebookowej stronie internetowej znajduje się zdjęcie szeroko uśmiechniętego Prezydenta Wojciecha Bakuna, na tle współpracowników Kukiz 15 "Wspólnie dla Przemyśla", trzymających szczytne hasła, a wśród nich hasło "Stop brudnej kampanii". Otóż opublikowanie przez powyższe grono moich prywatnych zapisków, zawierających moje prywatne przemyślenia, dane osobowe innych osób prywatnych, jest jaskrawą formą brudnej kampanii realizowanej przez to środowisko. Rozważam skierowanie w tej sprawie kroków prawnych do stosownych instytucji z uwagi na złamanie przepisów prawa w zakresie bezprawnego ujawnienia danych osobowych, tajemnicy prywatnej korespondencji, czy po prostu przestępstwa kradzieży.

Tomasz Zaleszczyk
mieszkaniec Przemyśla

Co dalej? Na Facebooku przemyskiego Kukiz'15 możemy przeczytać, że organizacja ta nie ma zamiaru tego tak zostawić.

- Chcielibyśmy napisać, że nasza redakcja otrzymała..., ale my nie mamy redakcji... Napisalibyśmy, że współpracownicy nam donoszą..., ale to takie charakterystyczne dla czasów, których nie chcielibyśmy wspominać... Napiszemy więc tylko, że plotki o tym, że nie chcemy współpracować z ludźmi z Prawa i Sprawiedliwości są absolutnie nieprawdziwe!! Po opublikowaniu słabej jakości skanów "strategii" anonimowa osoba najprawdopodobniej związana z przemyskim PiS postanowiła podesłać nam dokumenty w jakości idealnej, na której równie idealnie prezentuje się podpis osoby sporządzającej "strategię". Jak widać są osoby, którym taka gangsterska polityka również przeszkadza! I nie ważne są szyldy partyjne, ważne żeby być w tym wszystkim uczciwym. Opublikujemy wszystkie skany, piękny podpis oraz podpis z innych dokumentów do porównania. W następnej kolejności opublikujemy opinię grafologa z porównania podpisów tak, żeby nie mieli Państwo wątpliwości co do autentyczności "strategii Z" jak od dzisiaj będziemy ją nazywać.

Do sprawy będziemy wracać!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE