Reklama

Chcesz zbudować dom - teraz będzie to droższa inwestycja! Sprawdź dlaczego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Chcesz zbudować dom - teraz będzie to droższa inwestycja! Sprawdź dlaczego? - Zdjęcie główne

foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Każdy, kto zastanawiał się nad budową, ale chciał ją rozpocząć w 2021 roku - będzie musiał liczyć się z wyższymi o nawet kilkanaście tysięcy złotych kosztami. Wszystko przez unijną dyrektywę.

Od nowego roku w życie obowiązują nowe warunki techniczne związane ze zmianami prawa budowlanego. Będą one obejmować wszystkie nowe budynki, które powstaną po 1 stycznia 2021. Nowe domy będą miały status zeroenergetycznych. Co to oznacza?

Zeroenergetyczne budynki mają nie konsumować energii, a przy ich konstrukcji stosuje się funkcje oszczędzania energii. Energia przeznaczona na ogrzewanie i chłodzenie jest obniżana za pomocą wysokiej wydajności sprzętu, dzięki zastosowaniu izolacji, okien o niskim współczynniku przenikania ciepła, wentylacji naturalnej i innych technik - napisano na portalu Businessinsider Polska. Dzieje się tak, ponieważ konieczne jest dostosowanie naszego prawa z unijną dyrektywą.

I tak zaczynają się złe informacje, bo to wszystko będzie kosztowało. Spełnienie nowych wymagań będzie wymagać zastosowania nowoczesnych materiałów już w czasie projektowania domu. Każdy, kto zastanawiał się nad budową, ale chciał ją rozpocząć w 2021 roku musi się teraz liczyć się z wyższymi o nawet kilkanaście tysięcy złotych kosztami.

Nowe warunki będzie musiał uwzględnić także każdy, kto będzie chciał modernizować bądź rozbudowywać swój budynek. Zmiany nie obejmują budów, które otrzymały pozwolenia jeszcze w 2020 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy