Reklama

Chcą strefy wolnej od LGBT+

Opublikowano: pon, 12 sie 2019 20:07
Autor:

Chcą strefy wolnej od LGBT+ - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sandomierscy radni Prawa i Sprawiedliwości liczą na debatę oraz głosowanie nad uchwałą w sprawie „sprzeciwu wobec promowania w życiu publicznym oraz prób wprowadzania w instytucjach i placówkach oświatowych na terenie miasta Sandomierza ideologii LGBT+”.

To kolejny samorząd, który zająłby się uchwałą antyhomoseksualną. Kilka tygodni wcześniej Nowa Dęba (powiat tarnobrzeski) dołączyła do kilkudziesięciu samorządów, które przyjęły stanowisko w sprawie ideologii LGBT+. Radni z Nowej Dęby nie godzą się na wprowadzanie do szkół elementów wychowania seksualnego w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia.

Jeszcze w maju uchwałę antyLGBT+ przyjęli radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Tam większość ma Prawo i Sprawiedliwość. W naszym województwie takie prawo uchwalono w powiatach: jarosławskim, leskim, lubaczowskim, mieleckim. W Rzeszowie radni odrzucili taki projekt.

Teraz tym samym tropem ma podążyć Sandomierz. Wniosek podpisało pięcioro radnych Prawa i Sprawiedliwości: Agnieszka Frańczak-Szczepanek, Marcin Świerkula, Marek Strugała, Mariusz Prezgot i Andrzej Lebida.

- Dla wyjaśnienia skrót LGBT oznacza: „Lesbijki Geje Biseksualiści i Transgenderyści” i jest szkodliwą ideologią, poprzez którą jej aktywiści próbują przenikać w umysły młodych pokoleń Polaków, w celu ich deprawacji i demoralizacji. Należy stawić temu zdecydowany opór. Nie chcemy ideologii LGBT+ w Sandomierzu i występujemy do wszystkich radnych Sandomierza z prośbą o poparcie naszego wniosku

- napisał Marcin Świerkula na swoim profilu na Facebooku.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zapowiedział, że przygotowuje się do zaskarżenia do sądów administracyjnych uchwał samorządów dotyczących ideologii LGBT+. Przeciwko uchwalaniu takiego prawa jest Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka europoseł i liderka Platformy Obywatelskiej na Podkarpaciu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.