Reklama

Ceny paliw drastycznie idą w górę! Problem z dostawami LPG!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Ceny paliw drastycznie idą w górę! Problem z dostawami LPG! - Zdjęcie główne

foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drastyczne podwyżki cen wszystkich rodzajów paliw mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatniego tygodnia. Specjaliści ostrzegają, że jednak to nie koniec. Dodatkowym problemem są dostawy gazu LPG do Polski.

Poczatek tegorocznych wakacji przynosi drastyczne podwyżki cen paliw. Na podkarpackich stacjach cena idzie w górę praktycznie codziennie. Podwyżki sięgają nawet kilkunastu groszy na litrze.W tym tygodniu ceny również pójdą w górę, prognozują eksperci z e-petrol i zwracają uwagę na problemy z dostawą autogazu


CZYTAJ TAKŻE:

W okresie między 5 i 11 lipca średnie ceny dla wszystkich paliw będą rosły. W przypadku benzyny 98-oktanowej można spodziewać się cen na poziomie 5,80-5,91 zł/litr, prognozuje e-petrol. Benzyna 95-oktanowa może kosztować średnio 5,49-5,60 zł/litr, a olej napędowy 5,37-5,48 zł/litr. Zmiana dotknie także autogazu, dla którego średnia cena może wynieść 2,31-2,37 zł/litr.

Problemem jak na razie niezbyt nagłośnionym, ale z całą pewnością rzutującym na sytuację paliwowego detalu i gazu do celów grzewczych jest zatrzymanie dostaw LPG transferowanych do Polski z Rosji przez terytorium Białorusi. Jak donoszą nam importerzy gazu płynnego, duża część zakontraktowanego gazu jest zatrzymywana z uwagi na sankcje wobec białoruskich przedsiębiorstw, a wyjaśnienie sytuacji wydaje się odległe w czasie.

– czytamy w analizie e-petrol.

Specjaliści ostrzegają, że wobec problemów z dostawami LPG do Polski, będzie ich widoczny brak na lokalnych stacjach paliw. 

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego podsumowała dane o cenach paliw w pierwszym półroczu 2021 roku. W okresie od stycznia do czerwca średnia detaliczna cena benzyny Eurosuper 95 wynosiła 5,05 zł/litr, co oznacza wzrost o 14 proc. wobec średniej za cały 2020 rok.

Z kolei średnia cena oleju napędowego wyniosła w pierwszym półroczu 5,01 zł/ litr, zaś autogazu - 2,38 zł/ litr. W porównaniu z ubiegłym rokiem olej napędowy zdrożał o 13 proc., a autogaz o 17 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy