Reklama

Centralne Pokazy Lotnicze w Jasionce. Relacja [FOTO FILMY]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pokazy Lotnicze z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego odbyły się 31 sierpnia na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego w podrzeszowskiej Jasionce. Przez cały dzień oglądaliśmy podniebne wyczyny największych gwiazd lotniczej akrobatyki, lotnictwa cywilnego i wojskowego.

Podkarpacka publiczność wyczekuje imprez tego typu, a najlepszym dowodem jest frekwencja na organizowanych od kilku lat Podkarpackich Pokazach Lotniczych. Publiczność nie zawiodła również dziś - na święcie Aeroklubu Polskiego pojawiło się około 50 tysięcy osób.

- Związki Podkarpacia z lotnictwem mają solidne podstawy i długą historię. Tu zlokalizowane jest 90 procent procent przemysłu lotniczego. To m.in. w zakładach w Mielcu i w Rzeszowie powstawały i wciąż powstają najważniejsze konstrukcje lotnicze wojskowe i cywilne. Na Politechnice Rzeszowskiej kształcą się piloci i konstruktorzy

- mówił w rozmowie z dziennikarzami wicemarszałek Piotr Pilch.

Niekwestionowanymi gwiazdami sobotnich pokazów byli piloci z grupy Biało-Czerwone Iskry, na niebie zaprezentował się amerykański F-16. Publiczność oszalała na punkcie pokazu Jurgisa Kairysa, na zmianę z Arturem Kielakiem, Maciejem Pospieszyńskim i Łukaszem Czepielą. Precyzją zachwycali lotnicy z grupy Cellfast i Firebirds. Nie brakowało historycznych maszyn, a wisienką na torcie okazał się występ podniebnych „pirotechników” Tim Dews’a i Toma Dews’a.

Warto dodać, że przed rozpoczęciem głównej części pokazów przy wjeździe do Aeroklubu Rzeszowskiego odsłonięty został pomnik w postaci samolotu PZL-104 Wilga 35 z wmurowaną pamiątkową tablicą.

Zobacz zdjęcia i filmy:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE