Reklama

CBA w szkołach. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy z resortu

Opublikowano:
Autor:

CBA w szkołach. Chodzi o wyłudzanie pieniędzy z resortu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Agenci CBA zatrzymali właścicielkę sieci szkół licealnych i policealnych, działających na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Chodzi o wyłudzenie co najmniej 75 tys. zł z subwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Śledztwo dotyczy podejrzenia wyłudzenia pieniędzy z Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz bezprawnego wpływania na tok prowadzonego śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W trakcie śledztwa zebrano materiał, który świadczy o tym, że właścicielka składała nieprawdziwe dane  w zakresie zarówno ilości osób będących słuchaczami prowadzonych zajęć, jak również ich indywidualnego w nich uczestnictwa. Wstępne ustalenia śledczych wskazują na wyłudzenie co najmniej 75 tys. zł. Zatrzymana kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu.

Trwają czynności procesowe oraz badane są kolejne wątki związane z działalnością placówek oświatowych.

W związku z powyższym Delegatura Centralnego Biuro Antykorupcyjnego w Rzeszowie informuje, że osoby posiadające wiedzę w zakresie wytwarzania nierzetelnej dokumentacji, a zwłaszcza składania podpisów potwierdzających ich udział w zajęciach, w których faktycznie nie uczestniczyli, proszone są o bezzwłoczny kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (17) 784 37 50 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 19.00 do 28 czerwca 2019 roku, lub całą dobę pod numerem 800 808 808.

Postawa osób, o których mowa może mieć znacznie dla późniejszej oceny formalno-prawnej zaistniałych z ich udziałem zdarzeń, ponieważ w prowadzonym postępowaniu należy liczyć się z kolejnymi zatrzymaniami, na co wskazuje  rozwojowy charakter śledztwa.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE