Reklama

Były prezydent Tarnobrzega na wolności

Opublikowano:
Autor:

Były prezydent Tarnobrzega na wolności - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grzegorz Kiełb opuścił więzienie po 203 dniach odbywania kary. Było to warunkowe zwolnienie z 16 miesięcy pozbawienia wolności za przyjęcie korzyści majątkowej.

- Witajcie ponownie po 203 dniach. Trochę więcej siwych włosów i kilkanaście kilogramów mniej ale daję radę.

- napisał Grzegorz Kiełb na swoim Facebooku, okraszając całość rodzinnym zdjęciem.

Przypomnijmy. Według oskarżenia 21 lutego 2018 roku Grzegorz Kiełb przyjął od ówczesnego radnego i przedsiębiorcy Dariusza Kołka 20 tysięcy złotych - w związku z procedowaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego osiedli Mokrzyszów i Centrum, na których to osiedlach Kołek ma tereny inwestycyjne. Przekazanie pieniędzy było kontrolowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, do którego radny zgłosił się tydzień wcześniej. Grzegorz Kiełb od samego początku twierdził, że jest niewinny, a pieniądze Dariusz Kołek sam mu zaoferował, jako pożyczkę na kampanię wyborczą.

Ostateczny wyrok sądowy, po apelacji, zapadł w październiku 2019 roku - wcześniej były prezydent spędził 5 miesięcy w areszcie tymczasowym. Ta kara została wliczona do wyroku 16 miesięcy pozbawienia wolności. Do odbycia kary były prezydent miasta zgłosił się sam 6 grudnia 2019 roku, prawo do ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia nabył w pierwszej połowie marca, po odbyciu połowy orzeczonej kary. 25 czerwca 2020 roku, po pozytywnej decyzji sądu w Krośnie, Grzegorz Kiełb opuścił więzienne mury.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE