Reklama

Black Hawki z Podkarpacia będą walczyć z pożarami w USA [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: https://www.facebook.com/CALFIRE

Black Hawki z Podkarpacia będą walczyć z pożarami w USA [WIDEO] - Zdjęcie główne

Black Hawki z Mielca będą walczyć z pożarami w USA [WIDEO] | foto https://www.facebook.com/CALFIRE

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości United Rotorcraft, przyznał dzisiaj (26 sierpnia) firmie Sikorsky, kontrakt na produkcję pięciu nowych śmigłowców S-70 Black Hawk. Nowo wyprodukowane helikoptery będą dużym wsparciem dla strażaków w USA.

Zamówienie zbiorcze zostanie wyprodukowana przez PZL Mielec, spółce będącą częścią Lockheed Martin. Nowe zamówienie umożliwi United Rotorcraft, jedynej firmie uprawnionej do modyfikacji Black Hawk do wersji gaśniczej Firehawk, szybkie dostarczenie tych nowo wyprodukowanych helikopterów do gaszenia pożarów z powietrza w celu wsparcia organizacji rządowych walczących z coraz bardziej niszczycielskimi pożarami na dzikich terenach.

- Śmigłowiec Firehawk szybko staje się w Kalifornii jedną z najbardziej sprawnych i najskuteczniejszych metod gaszenia pożarów z powietrza, atakując miejsca pożarów i gasząc je, zanim wymknął się one spod kontroli – powiedział Larry Alexandre, prezes United Rotorcraft.

- Pozyskanie pięciu śmigłowców S-70 zbudowanych w Polsce przez PZL Mielec, których dostawy odbędą się w ciągu najbliższych 7-18 miesięcy, podkreśla nasze nieustające zaangażowanie w rozwój konceptu śmigłowca FIREHAWK i zapewnia jego dostępność do obsługi i wsparcia przyszłego zapotrzebowania ze strony zachodnich stanów USA, jak i organizacji walczących z pożarami na całym świecie – dodał Larry Alexandre.

Dostawy z Polski do zakładu United Rotorcraft w Kolorado spodziewane są pomiędzy początkiem 2022 a połową 2023 roku. Pierwszy wyprodukowany helikopter Firehawk zostanie skonfigurowany pod potrzeby stanu Kolorado, którego władze ogłosiły 16 sierpnia br. podpisanie kontraktu z United Rotorcraft na jego dostawę.

- Jesteśmy dumni i zachwyceni, że stan Kolorado dostrzegł zalety śmigłowca Firehawk, będącego specjalną... CZYTAJ WIĘCEJ

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy