Reklama

Biskup wydał zalecenia chroniące dzieci przed przestępstwami seksualnymi [POBIERZ DOKUMENT]

Opublikowano:
Autor:

Biskup wydał zalecenia chroniące dzieci przed przestępstwami seksualnymi [POBIERZ DOKUMENT] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek, 28 czerwca, biskup tarnowski Andrzej Jeż podpisał specjalny dokument z zaleceniami duszpasterskimi, które mają chronić małoletnich przed zagrożeniem przestępstw na tle seksualnym.

Zgodnie ze wskazówkami Komisji Episkopatu Polski poszczególne diecezje powołały instytucje, które mają zająć się duszpasterską troską nad tematyką przestępstw na tle seksualnym. W Tarnowie jest już specjalny zespół księży, którzy zostali powołani do takiej pracy. W ostatni piątek ks. Ryszard Kantor (delegat biskupa tarnowskiego ds. przestępstw na tle seksualnym) ze swoimi współpracownikami zaprezentował specjalną diecezjalną instrukcję na temat ochrony małoletnich w kościele diecezjalnym.

Powstanie dokumentu to, zdaniem jego autorów, profesjonalne podejście i gwarancja kościoła tarnowskiego o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w działaniach duszpasterskich podejmowanych w diecezji.

Specjalny dokument ma kilkadziesiąt stron. Kilkanaście rozdziałów mówi o tym, jak duszpasterze mają postępować w sytuacji pracy z małoletnimi. Zdaniem władz diecezji przygotowanie takiej instrukcji to jasne stanowisko diecezji tarnowskiej, która przyjmuje kategoryczną postawę wobec przypadków nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec małoletnich.

Udostępniamy dokument poniżej [PLIK DO POBRANIA]. Jak zapowiada diecezja, już niedługo instrukcja zostanie wydrukowana nakładem diecezjalnego wydawnictwa Biblios

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE