Reklama

Bezpośredni pociąg z Podkarpacia do Austrii - już wkrótce. Znamy ceny biletów i miasta docelowe!

Opublikowano:
Autor:

Bezpośredni pociąg z Podkarpacia do Austrii - już wkrótce. Znamy ceny biletów i miasta docelowe! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze przed świętami będziemy mogli pojechać z Podkarpacia do Austrii. 15 grudnia rusza bezpośrednie połączenie z Przemyśla do Wiednia.

Trasę obejmuje także austriacki Graz oraz Rzeszów. Pociągi będą jeździć codziennie, a to wszystko w ramach współpracy austriackiej kolei ÖBB, polskiego PKP Intercity i Kolei Czeskich. Cena biletu na trasie Przemyśl-Wiedeń ma wynieść 49,90 euro, czyli przy obecnym kursie tej waluty, w zaokrągleniu - 213 złotych. W przypadku trasy Przemyśl-Graz, cena będzie wyższa o 10 euro.


Trasa podkarpacka obejmie Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów oraz Dębicę. Pociąg będzie wyjeżdżać z Przemyśla codziennie o godzinie 10:14, a planowaną godziną przyjazdu do stolicy Austrii ma być mniej więcej 20:00, natomiast do Grazu dojedzie dwie i pół godziny później. Jeśli chodzi zaś o powroty, to z austriackiego Grazu pociąg odjeżdżać będzie o godzinie 5:28, a z Wiednia o 8:10.


Cała trasa od Przemyśla do Grazu ma wynieść mniej więcej 12 godzin i 19 minut, w drugą stronę - 12 godzin i 28 minut. Samochodem, co prawda dojechalibyśmy do Wiednia z Przemyśla prawie o połowę szybciej (licząc na świetną trasę, bez korków), ale nie trudno się domyślić, że zapłacilibyśmy za taką przejażdżkę znacznie, znacznie więcej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE