Reklama

Bezpłatne przejazdy przy użyciu kasownika. Co powinni wiedzieć uczniowie?

Opublikowano:
Autor:

Bezpłatne przejazdy przy użyciu kasownika. Co powinni wiedzieć uczniowie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie będą mogli skorzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską za pomocą kasowników umieszczonych w pojazdach.

Przede wszystkim, aby korzystać z możliwości, jakie daje uczniom Zarząd Transportu Miejskiego, należy posiadać Rzeszowską Kartę Miejską. Zarówno o tym jak otrzymać taką kartę, jak i o tym jak uzyskać prawo do bezpłatnych przejazdów, pisaliśmy w artykule pt. Bezpłatna komunikacja w Rzeszowie dla uczniów. Co należy zrobić? Przypominamy, że bezpłatne przejazdy przysługują uczniom od rozpoczęcia do ukończenia nauki w szkole lub placówce lecz nie dłużej niż do ukończenia 21 roku życia.

Jak usprawnić swoją kartę miejską?

Jeżeli uczeń chce korzystać z bezpłatnych przejazdów za pomocą karty miejskiej i kasownika, musi wysłać wiadomość na adres [email protected] mając na uwadze poniższe wytyczne ZTM-u:

 

  1. W temacie wiadomości należy wpisać imię i nazwisko ucznia, dla którego będzie zapisane uprawnienie; 
  2. W treści maila trzeba wpisać pesel oraz numer Rzeszowskiej Karty Miejskiej, na której winno być zapisane uprawnienie do bezpłatnego przejazdu. 
  3. Do wiadomości dołączamy skany lub zdjęcia dokumentów. Chodzi o:
  • Skan lub zdjęcie (obie strony) ważnej legitymacji szkolnej na rok 2020/2021 oraz:
  • Skan lub zdjęcie Urzędowego Potwierdzenia Odbioru wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego z wpisanym adresem zamieszkania (w poz. 3 PIT konieczny numer z UPO) - za poprzedni rok kalendarzowy (2019), potwierdzające adres zamieszkania na terenie miasta Rzeszowa przez rodzica ucznia, opiekuna prawnego lub pełnoletniego ucznia.

Dokumenty powinny być kompletne. W przypadku braku wymaganych danych, uprawnienie do bezpłatnych przejazdów nie będzie zapisane. Skany dokumentów muszą być wykonane w sposób pozwalający na odczytanie wszystkich niezbędnych informacji. Dane zostaną wprowadzone w ciągu 8 dni roboczych od daty otrzymania maila.

Po weryfikacji dokumentów o wprowadzeniu bezpłatnego przejazdu do systemu podróżny zostanie poinformowany mailowo i będzie zobowiązany do zapisania uprawnienia na RKM w kasowniku. Zapisanie uprawnienia na Rzeszowskiej Karcie Miejskiej musi nastąpić w ciągu 7 dni od otrzymania powiadomienia o możliwości zapisania uprawnienia.
 

 

 

CZYTAJ TAKŻE:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE