Reklama

Bezdomni myją się w toaletach magistratu. DLACZEGO? Zapytał radny prezydenta

Opublikowano:
Autor:

Bezdomni myją się w toaletach magistratu. DLACZEGO? Zapytał radny prezydenta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawę poruszył radny Przemyśla z klubu Prawo i Sprawiedliwość, Maciej Kamiński. Zapytał, czy prawdą jest, że od pewnego czasu w przemyskim Urzędzie Miasta myją się osoby bezdomne? Jeśli tak, to dlaczego? Co jest powodem takiej sytuacji?

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jak zaznacza prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, tego typu sytuacje zdarzają się sporadycznie w różnych instytucjach miejskich i nie jest to nowość w naszym kraju.

- Sytuacje korzystania z sanitariatów w różnych instytucjach przez odwiedzających występowały w latach poprzednich i zdarzają się obecnie.

- tłumaczy włodarz Przemyśla.

Radny zapytał również o to, gdzie można kierować osoby bezdomne, które potrzebują między innymi odzieży na zimę. W Przemyślu, jak w każdym mieście, tego typu pomocą zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe: Zarząd Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, ZO Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta.

- Osoby wymagające wsparcia, w zależności od zdiagnozowanych potrzeb i występujących trudności, mogą otrzymać z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej m.in. pomoc finansową, pomoc w postaci gorącego posiłku, zabezpieczenia potrzeb w zakresie odzieży i obuwia dostosowanego do pory roku, a także zapewnienia schronienia w przypadku osób bezdomnych

- wyjaśnia prezydent Bakun.

W przypadku osób starszych czy samotnych pomoc oferowana jest w formie usług opiekuńczych. Organizacje pozarządowe osobom bezdomnym oferują również miejsca noclegowe. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE