Reklama

Bez pracy, bez zamówień - kryzys w wielkiej fabryce w regionie!

Opublikowano:
Autor:

Bez pracy, bez zamówień - kryzys w wielkiej fabryce w regionie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kryzys gospodarczy dotknął LiuGong i zahamował sprzedaż maszyn budowlanych. Firma zdecydowała się na zwolnienia grupowe, o których poinformowała związki zawodowe.

Związki zawodowe przy Hucie Stalowa Wola są już po rozmowach z władzami LiuGong Dressta na temat zwolnień grupowych. Za dwa tygodnie rozpoczyna się proces redukcji kadry. Ze 120 pracowników zgłoszonych do Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli do zwolnienia, 23 już odeszło za porozumieniem stron. Przygotowano dla nich rekompensatę w kwocie 15 tysięcy złotych, związkowcy domagali się 30 tysięcy złotych. Wśród osób przewidzianych do zwolnienia jest 54 pracowników umysłowych, 16 pośrednio związanych z produkcją i 26 pracowników produkcyjnych. Chińska spółka zatrudnia obecnie 943 pracowników. Po zwolnieniach liczba ta zmniejszy się do 823. 

Chińska spółka liczy, że pod koniec 2020 roku kryzys w branży będzie mniejszy i sprzedaż maszyn budowlanych wzrośnie. Ekonomiści, tak jak przedstawiciele związków zawodowych są innego zdania i sytuacja może być jeszcze gorsza. Obecnie na placu przed zakładem nie ma już miejsca na magazynowanie nowych produktów.

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE