Reklama

Bestialskie pobicie! Za skatowanie mężczyzny kijem bejsbolowym grozi mu dożywocie [FOTO, VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Bestialskie pobicie! Za skatowanie mężczyzny kijem bejsbolowym grozi mu dożywocie [FOTO, VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 29-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego z zarzutami odnośnie usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za pobicie niewinnego mężczyzny i kradzież pojazdu może trafić do więzienia na resztę życia.

Sytuacja bliska tragedii miała miejsce w poniedziałek (19 października) po godz. 3 nad ranem. 60-letni kierowca volkswagena  przyjechał do sklepu w Jaworniku Polskim (powiat przeworski) i przywiózł poranną dostawę pieczywa. Po wyjściu z auta został niespodziewanie zaatakowany od tyłu przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy przez 29-latka z powiatu przeworskiego. Na szczęście starszy mężczyzna nie musiał długo czekać na pomoc. 

- Policjanci zostali zawiadomieni, że przed jednym ze sklepów w Jaworniku Polskim, leży zakrwawiony mężczyzna. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zastali tam zespół karetki pogotowia, który udzielał pomocy rannemu mężczyźnie. W ciężkim stanie trafił on do szpitala.


-relacjonuje Justyna Urban z Komendy Powiatowej policji w Przeworsku. 


CZYTAJ TAKŻE:

Informacje z Podkarpacia?


Próbował go zabić?

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się wyjaśnianiem okoliczności oraz ustalaniem tożsamości mężczyzny. Sklep, w rejonie którego znaleziono ofiarę, posiadał monitoring. W oparciu o jego zapis, ustalono, że kiedy 60-latek przewrócił się na ziemię, napastnik jeszcze wielokrotnie zadawał mu uderzenia po głowie i innych częściach ciała. 

Sprawca sprawdzał kieszenie ofiary, po czym wsiadł do samochodu dostawcy i odjechał w nieznanym kierunku.29-latek w tracie ataku był zamaskowany, co uniemożliwiało jego bezpośrednią identyfikację. 

Brak motywu

Policja szybko ustaliła tożsamość  domniemanego sprawcy i rozpoczęła poszukiwania. Działania funkcjonariuszy były prowadzone na skalę ogólnokrajową. Mężczyznę zatrzymano jeszcze tego samego dnia.

- Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu namierzyli skradzionego volkswagena i zatrzymali kierującego nim mężczyznę. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W samochodzie policjanci znaleźli kij bejsbolowy.


- dodaje Justyna Urban. 


CZYTAJ TAKŻE: 

"Śmierć Polskiego Rolnictwa"! Wojewoda nie chce rozmów z rolnikami!29-latek jeszcze tego samego dnia został przekonwojowany do komendy w Przeworsku. 21 października  został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przeworsku, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

- Na razie motywy ego działań nie są znane. Nie wiadomo co nim kierowało. Prokurator wnioskował o zastosowanie tymczasowego aresztu. Za to co zrobił ten mężczyzna może mu grozić nawet dożywocie. 


- tłumaczy funkcjonariuszka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE