Reklama

Bestialskie MORDERSTWO księdza z Podkarpacia. W tle narkotyki i rabunki

Opublikowano:
Autor:

Bestialskie MORDERSTWO księdza z Podkarpacia. W tle narkotyki i rabunki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ks. Stanisław Szczepanik ze Smarżowej w powiecie dębickim został zamordowany na Portoryko, gdzie pełnił posługę misyjną.

Ks. Stanisława, pochodzącego z Podkarpacia, znaleziono nieprzytomnego na chodniku, miał rozbitą głową. Nieopodal stał rower, którym misjonarz jechał na poranną mszę św. Sytuacja miała miejsce w połowie sierpnia w trzecim co do wielkości mieście Portoryko – Ponce. Ale dopiero teraz tamtejsza policja zdradza szczegóły dochodzenia.

Ksiądz padł ofiarą brutalnego morderstwa, a nie nieszczęśliwego wypadku na rowerze, o którym mówiło się na początku. Potwierdzają to raporty kryminalistyczne.

- Rzecznik parafii w Ponce Gilvic Carmona de Jesús podał 12 września, że zdaniem policji, liczne i głębokie rany na ciele kapłana nie pasowały do zwyczajnego upadku w miejscu, który nie był szczególnie niebezpieczny. Kiedy 16 sierpnia o 5:25 rano zakonnik ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy został zabrany do szpitala, był już w głębokiej śpiączce, a główną przyczyną jego śmierci kilka godzin po przyjęciu, był gwałtowny krwotok śródczaszkowy. Te oficjalne informacje przekazał prokurator okręgu Ponce, Marjorie Gierbolini, który potwierdził, że wszystkie ślady wskazują, iż ks. Stanisław Szczepanik doznał licznych i gwałtownych ciosów

- czytamy na portalu Polonia Christiana. Przypuszcza się, że padł on ofiarą handlarzy narkotyków, mówi się też o tym, że wcześniej zdarzały się rabunki w parafii, w której służył.

Po pogrzebie i kremacji popioły polskiego kapłana powrócą do Polski. Jest  16 kapłanem zamordowanym od początku tego roku.

Kim był ks. Stanisław?

Ks. Stanisław Szczepanik był członkiem Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Urodził się 4 lutego 1956 r. w Smarżowej w powiecie dębickim. W 1981 r. wstąpił do Zgromadzenia Misji. Śluby złożył 8 grudnia 1983 r., a święcenia kapłańskie otrzymał w Krakowie na Stradomiu 25 maja 1985 r. z rąk ks. bp Kazimierza Górnego.

Najpierw został skierowany do Witoszyna, później do Grodkowa. W 1986 roku wyjechał na misje do Zairu, a w 2000 roku do Haiti. Po czterech latach przeniósł się do Dominikany. Następnie od 2008 przez cztery lata pracował w Portoryko. Był tam dyrektorem Sióstr Miłosierdzia. W 2011 roku przyleciał do Polski, stąd przed Dominikanę do Portoryko.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE