Reklama

Będzie kontrola szczepień przeciw COVID-19 u osób spoza grupy "0". Czy wszystko odbyło się zgodnie z zasadami?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Onet

Będzie kontrola szczepień przeciw COVID-19 u osób spoza grupy "0". Czy wszystko odbyło się zgodnie z zasadami? - Zdjęcie główne

foto Onet

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister zdrowia Adam Niedzielski zlecił kontrolę, czy szczepienie przeciw COVID-19 osób spoza grupy "0" odbyło się zgodnie z zasadami.

Szczepionka przeciw COVID-19 cały czas wywołuje szereg kontrowersji. Tym razem nie chodzi o fakt, czy ją przyjmować, czy też nie, ale czy można było w etapie "0" zaszczepić osoby, które nie są medykami. Tak zrobił choćby Warszawski Uniwersytet Medyczny. 

WUM poinformował, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Mamy też przykład z naszego regionu i pokazowe szczepienie starosty powiatu sandomierskiego Marcina Piwnika.

Wśród osób z pierwszych stron gazet szczepionki otrzymali Leszek Miller oraz Krystyna Janda i zaczęła się burza. "Dlaczego szczepionki dostają osoby, które nie są medykami?"

Do sprawy odniósł się w końcu minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Jestem zdegustowany postępowaniem władz WUM, które dokonały nadużycia interpretacyjnego organizując ustawione szczepienie dla grupy SWOICH wybrańców. Zleciłem NFZ pobranie wyjaśnień. Nie takie standardy powinna promować uczelnia.

- napisał na Twitterze.

Rzecznik rządu Piotr Müller wyjaśnia i wskazuje, że mogło dojść do nadużycia.

- Szczepienia są przeznaczone dla przypisanej do danego etapu grupy osób. Mogą być realizowane dla innych osób TYLKO I WYŁĄCZNIE w przypadku ryzyka zmarnowania szczepionki poprzez brak stawiennictwa osób uprawnionych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy