Reklama

Będą rekompensaty za skutki uboczne szczepienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Będą rekompensaty za skutki uboczne szczepienia - Zdjęcie główne

foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister zdrowia na konferencji prasowej poinformował o rekompensatach w przypadku pojawienia się niepożądanych odczynów poszczepiennych.

W Polsce zanotowano do tej pory zanotowano 37 przypadków niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 32 miały charakter łagodny, cztery poważny i jeden ciężki.

Rekompensaty z Funduszu Kompensacyjnego otrzymają w pierwszym etapie te osoby, które miały wykonane szczepienia ochronne przeciw Covid-19 przeprowadzane po 26 grudnia 2020 r. Adam Niedzielski podkreślił, że do odszkodowania będą kwalifikowane osoby, które będą hospitalizowane przynajmniej 14 dni lub doznają szoku anafilaktycznego

- Osoby, które będą uprawnione do takiego odszkodowania w ramach takiej uproszczonej procedury, to będą osoby, które wymagają hospitalizacji przez co najmniej 14 dni - to jest jeden bardzo ważny warunek - lub, podkreślam "lub", a nie "i" osoby, u których wystąpił wstrząs anafilaktyczny, który spowodował konieczność obserwacji lub hospitalizacji co najmniej 14-dniowej.

 - tłumaczył na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Poszkodowany, w zależności od długości okresu leczenia, będzie mógł uzyskać kwotę od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Środki na wypłatę świadczeń będą pochodzić głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Z informacji graficznej KPRM wynika, że do godz. 10.45 we wtorek wykonano 257  834 szczepień, a liczba dawek dostarczonych do Polski  wyniosła 1 510  830 sztuk. Dawek zabezpieczonych na drugie szczepienie jest 587 085, a dostarczonych do punktów 456 915. Zutylizowano 660 szczepionek.

Dysponentem Funduszu będzie Rzecznik Praw Pacjenta. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy