Reklama

Będą dymisje w Zarządzie Województwa! Prezes zdecydował! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Będą dymisje w Zarządzie Województwa! Prezes zdecydował! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po burzliwej debacie w Zjednoczonej Prawicy i sejmowym głosowaniu nad ustawą "Piątka dla zwierząt", która poróżniła Prawo i Sprawiedliwość z Porozumieniem Jarosława Gowina i Solidarną Polską, pewne są zmiany w składzie Zarządu Województwa Podkarpackiego. Na wylocie znalazło się dwóch polityków!

21.09:

Według informacji portalu Onet, Jarosław Kaczyński zdecydował o zerwaniu współpracy z Solidarną Polską. Będzie rząd mniejszościowy. Stanowisko prezesa PiS zaczynają realizować lokalne władze, w tym Samorząd Województwa Podkarpackiego. Zdecydowano o złożeniu wniosków odwołujących członków zarządu województwa podkarpackiego! Trafią na najbliższą sesję Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 

- Zapewnienie stabilnego i działającego w pełnym zaufaniu zarządzania województwem podkarpackim jest podstawowym zadaniem władz samorządowych. W związku z niepotrzebnym zakłóceniem stabilności pracy zarządu i niezrozumiałym zachowaniem dwóch koalicjantów konieczne jest działanie zapobiegawcze w postaci zmian w składzie zarządu województwa. Układ stanowisk w zarządzie województwa również regulowany jest umową koalicyjną Zjednoczonej Prawicy, która przestała istnieć. W związku z tym marszałek Władysław Ortyl złoży wnioski o odwołanie z zarządu województwa członków zarządu Anny Huk (SP) i Stanisława Kruczka (Porozumienie). 

- oświadcza Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. 

20.09:

Jak podał reporter Polsat News Rafał Miżejewski, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl złożył wniosek formalny o usunięcie członków Solidarnej Polski z Zarządu Województwa. Wszystkie źródła potwierdzają fakt odejścia Anny Huk, która jest pełnomocnikiem powiatowym Solidarnej Polski w powiecie jarosławskim. Na wylocie jest też podobno Stanisław Kruczek z Porozumienia. Zresztą nie tak dawno Kruczek stracił już nadzór nad służbą zdrowia. Co dalej? Głosowanie w sejmiku jest tylko formalnością, bo Prawo i Sprawiedliwość ma tam ogromną przewagę. Jednocześnie jak się dowiadujemy wszystkie polecenia przychodzą z Nowogrodzkiej, zatem będzie dyscyplina partyjna.

To dopiero początek, bo zaraz zacznie się wymiana stanowisk w różnych instytucjach, gdzie są ludzie Solidarnej Polski i Porozumienia. Jak napisał na Twitterze podkarpacki poseł PiS Krzysztof Sobolewski z dniem 18 września decyzją Jarosława Kaczyńskiego w prawach członka partii zawieszony został poseł Kazimierz Moskal, który był przeciwny "Piątce dla zwierząt".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE