Reklama

Baseny solankowe w Rzeszowie! Tylko kiedy?

Opublikowano:
Autor:

Baseny solankowe w Rzeszowie! Tylko kiedy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęcie inwestycji przy ulicy Rycerskiej w Rzeszowie wstrzymują roszczenia spadkobierców rodziny Jędrzejewiczów do terenów, na których znajdują się źródła solankowe.

Początków całej sprawy możemy doszukiwać się już w 2002 roku. Właśnie wtedy do Urzędu Wojewódzkiego wpłynął wniosek o zwrot majątku odebranego rodzinie w związku z dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z roku 1944 roku.

Plany miasta mówią o budowie basenów obok Szpitala Miejskiego. Na terenie, który formalnie należy do miasta, ratusz planował za około 7 mln zł zbudować baseny solankowe, które pomieszczą blisko 50 osób.  

Gdy ratusz dowiedział się o roszczeniach postanowił szukać innej działki. Propozycje dotyczyły m.in. lokalizacji na terenach przy ul. Krogulskiego. Okazało się jednak, że proponowane działki leżą za daleko od źródeł.


 - Wystąpiliśmy ponownie do kancelarii reprezentującej rodzinę, aby umożliwili nam realizację tej inwestycji. 


- mówił Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem, podczas poniedziałkowego spotkania prezydenta z dyrektorami instytucji miejskich. 

Wcześniejszy wniosek został odrzucony ze względu na brak odpowiednich dokumentów. Czy tym razem sprawy potoczą się inaczej? Nie wiadomo. Do tematu powrócimy. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE