Termometry w Rzeszowie pękają w szwach, a żar lejący się z nieba daje się we znaki każdemu. Okazuje się jednak, że upały to nie tylko problem ludzi - dla zwierząt to prawdziwa walka o komfort. W odpowiedzi na ekstremalne temperatury, rzeszowskie schronisko „Kundelek” wyszło do mieszkańców z bardzo nietypowym apelem.
Zwracamy się z gorącą prośbą o podarowanie baseników dla naszych psów. W związku z panującymi upałami chcielibyśmy zapewnić naszym psiakom możliwość ochłody i zabawy w wodzie
- informuje schronisko dla zwierząt "Kundelek".
Gorący apel schroniska
Przedstawiciele schroniska apelowali do osób, które posiadały nieużywane baseny ogrodowe lub dziecięce, z prośbą o ich przekazanie. Zapewniali, że każdy taki podarunek zostanie idealnie wykorzystany przez czworonożnych podopiecznych. Wolontariusze z góry dziękowali za wsparcie i każde okazane serce, wskazując, że dary można było dostarczać osobiście lub wysyłać bezpośrednio na adres placówki: Schronisko „Kundelek”, ul. Ciepłownicza 3, 35-322 Rzeszów.
Zwierzęta mogą już poczuć ochłodzenie w swoich nowych basenach. Foto. Schronisko dla zwierząt "Kundelek".
Mieszkańcy tłumnie ruszyli z basenikami
Pracownicy rzeszowskiej placówki nie ukrywali zaskoczenia tak ekspresowym tempem, w jakim nadeszła pomoc z całego miasta. Odzew ze strony mieszkańców okazał się ogromny i całkowicie zaskoczył wolontariuszy, a zebrane baseny niemal natychmiast trafiły na wybiegi. Dzięki tej niezwykle sprawnej i udanej zbiórce, bezdomne czworonogi zyskały bezpieczne miejsce do schłodzenia się w trakcie najbardziej upalnych godzin. Władze schroniska „Kundelek” skierowały gorące podziękowania do wszystkich darczyńców, podkreślając, że to właśnie dzięki ich wrażliwości komfort psów w letnie dni diametralnie się poprawił.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni za każdą okazaną pomoc i wsparcie. To właśnie dzięki Wam możemy sprawić, że lato będzie dla naszych psiaków znacznie bardziej komfortowe. Dziękujemy, że jesteście z nami i z naszymi psiakami
- przekazuje schronisko.
W rozmowie z nami pracownicy schroniska nie kryli ogromnej radości i zadowolenia z sukcesu wodnej akcji. Podkreślali, że liczba dostarczonych baseników przerosła ich najśmielsze oczekiwania, a czworonogi od razu pokochały nową formę ochłody.
Teraz jednak, korzystając z tak wspaniałego zaangażowania lokalnej społeczności, przedstawiciele placówki zwracają uwagę na kolejne, codzienne potrzeby swoich podopiecznych. Obecnie najbardziej poszukiwanym wsparciem jest dobrej jakości karma -zarówno dla psów, jak i dla kotów. Pracownicy „Kundelka” przypominają, że pełne miski to podstawa funkcjonowania schroniska, dlatego każda darowana puszka czy worek jedzenia będą teraz dla zwierząt na wagę złota
Komentarze (0)