Reklama

Barometry SZALEJĄ! Bardzo wysokie ciśnienie na Podkarpaciu!

Opublikowano:
Autor:

Barometry SZALEJĄ! Bardzo wysokie ciśnienie na Podkarpaciu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia. Tym razem dotyczą one bardzo wysokiego ciśnienia atmosferycznego. 20 stycznia barometry na godzinę 10.30 na Podkarpaciu pokazują 1044 hPa. Jeśli ciśnienie sięgnie powyżej 1050 hektopaskali, byłby to najwyższy od lat wynik odnotowany w Polsce.

Jak informuje IMGW, wysokie ciśnienie atmosferyczne związane jest z frontem atmosferycznym, który przesuwał się nad Polskę już w miniony weekend. Wtedy wartość ciśnienia przekroczyła 1015 hPa.

- Na obszarze całej Polski ciśnienie przekroczyło już 1030 hPa. Meteorolodzy Instytutu przewidują, że na południu będą to już wartości dochodzące do 1048 hPa. Według niektórych modeli, w części kraju ciśnienie atmosferyczne może osiągnąć nawet 1050 hPa

- informuje dyżurny synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Ostatnie tak wysokie ciśnienie miało miejsce kilkanaście lat temu - w grudniu w 1997 roku w Suwałkach ciśnienie atmosferyczne wyniosło aż 1054 hPa - to rekord w Polsce.

Wysokie ciśnienie ma wpływ na nasze samopoczucie. Nasz układ nerwowy może być bardziej pobudzony, możemy mieć kłopotów z koncentracją. W drugiej części dnia możemy poczuć ogólne osłabienie, zmęczenie, pogorszenie samopoczucia, zdenerwowanie.

- W środowisku szybko rozbudowującego się wyżu niekorzystnie na organizm człowieka będzie oddziaływać także duże zachmurzenie i wysoka wilgotność powietrza

- czytamy w komunikacie IMGW.

Niestety, spore zachmurzenie występuje na Podkarpaciu, gdzie mgła może ograniczać widoczność do około 100 metrów.

20 stycznia:

Godzina 10.30: 1044 hPa

Godzina 11.30: 1043 hPa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE