Reklama

Aż 29 kapłanów z diecezji tarnowskiej zmarło na COVID-19

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Aż 29 kapłanów z diecezji tarnowskiej zmarło na COVID-19 - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku pandemii do grudnia 2020 r. w diecezji tarnowskiej zmarło 29 księży - wszyscy byli zakażeni koronawirusem.

Większość zmarłych księży pełniących posługę w diecezji tarnowskiej było emerytami. Pięciu kapłanów zmarło jednak w kwiecie wieku. Wszyscy zmagali się z zakażeniem koronawirusem. Diecezja tarnowska zmaga się obecnie z odejściem kapłanów i nie ukrywa wyrazów bólu.

- Taka liczba zmarłych w ubiegłym roku kapłanów zarażonych koronawirusem to procentowo w stosunku do liczby księży w diecezji bardzo duża strata. Większość zmarłych księży - także tych, którzy byli już emerytami - pracowała wciąż aktywnie na parafiach. Pozostali blisko ludzi, starając się dać im oparcie duchowe, nadzieję, moc płynącą z wiary. To pozostanie otwartymi, aktywnymi duszpastersko sprawiło, że także sami byli bardziej narażeni na zakażenie.

- podkreślił na antenie RDN Małopolska ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy