Reklama

Atak nożownika w Krośnie! Podejrzany został zatrzymany! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Atak nożownika w Krośnie! Podejrzany został zatrzymany! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W całym województwie podkarpackim trwała obława na nożownika, który zaatakował kierowcę busa. Prawdziwie dramatyczne sceny rozegrały się na dworcu autobusowym w Krośnie. Doszło do sprzeczki między pasażerem a kierowcą busa. Pasażer chwycił za nóż i ranił kierowcę. Napastnik uciekł.

22.06:

Po niemal tygodniu obławy na napastnika, policjanci zatrzymali podejrzanego o atak 34-latka. Mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa, nie przyznał się do winy. Grozi mu dożywocie. 

- Policjanci określili kierunek, w którym sprawca się oddalił i szczegółowo przeczesywali okolicę w jego poszukiwaniu. Mundurowi oraz funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach sprawdzali osiedlowe zakamarki, mogące stanowić alternatywę ucieczki dla przestępcy. W tym czasie funkcjonariusze operacyjni rozpoczęli przeglądanie zapisu monitoringu miejskiego i typowanie sprawcy. W akcję zaangażowano policjantów prewencji, wydziału ruchu drogowego, kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego oraz z komisariatów. W stan gotowości postawiono również funkcjonariuszy sąsiednich powiatów. W czasie, gdy na terenie miasta trwała policyjna obława, policjanci służby kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej prowadzili intensywne działania ukierunkowane na jak najszybsze ustalenie personaliów przestępcy. Funkcjonariusze wytypowali kilka osób, które mogą mieć związek z tym zdarzeniem. W wyniku intensywnych działań operacyjnych, policjanci ustalili, że sprawcą może być 34-letni krośnianin. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę, 20 czerwca, około godziny 22, na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie. Był kompletnie zaskoczony, nie spodziewał się, że funkcjonariusze wpadną na jego trop.

- opisuje całą akcję aspirant sztabowy Paweł Buczyński, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

18.06:

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w środę, 17 czerwca, na dworcu autobusowym w Krośnie. Około godziny 19:40 przyjechał tam rejsowy bus z Krakowa. Był to jego końcowy przystanek. Pasażerowie wysiedli i nagle usłyszeli krzyki dobiegające z busa. Nagle z pojazdu wybiegł mężczyzna, coś wykrzyczał i uciekł. Potem ku przerażaniu świadków z busa wyszedł kierowca - cały zakrwawiony!

Okazuje się, że do ataku doszło, po tym jak kierowca chciał obudzić ostatniego pasażera, który zasnął i nie zauważył, że jazda dobiegła końca. Gdy kierowca go budził, ten się zdenerwował i wyciągnął nóż, którym zadał ciosy mężczyźnie. 

Kierowca jest w ciężkim stanie

Na miejsce szybko przybyła policja oraz pogotowie ratunkowe. Kierowca był reanimowany, stracił dużo krwi. Po przywróceniu mu czynności życiowych, z ranami szyi i brzucha trafił do szpitala. Jego stan jest określany jako ciężki. Po operacji jego stan jest stabilny i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W Krośnie i całym województwie trwa policyjna obława na nożownika. 

W pojeździe nie było innych pasażerów, kiedy nastąpił atak! W chwili zdarzenia napastnik był ubrany w spodnie moro oraz jasną kurtkę i miał czarną kaszkietówkę.

- Mamy już wytypowanych kilka nazwisk, sprawdzamy te tropy.

- mówi aspirant sztabowy Paweł Buczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE