Reklama

Apel Izby Wydawców Prasy: - Uwolnić Romana Protasiewicza!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Izba Wydawców Prasy

Apel Izby Wydawców Prasy: - Uwolnić Romana Protasiewicza! - Zdjęcie główne

Izba Wydawców Prasy apeluje o uwolnienie Romana Protasiewicza. | foto Izba Wydawców Prasy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Europejscy wydawcy prasy wzywają do podjęcia działań w obronie podstawowych wartości europejskich w sprawie Romana Protasiewicza. Białoruski dziennikarz i jego dziewczyna Sofia Sapiega lecieli z Aten do Wilna 23 maja, gdy władze białoruskie zmusiły samolot do lądowania w Mińsku, gdzie zostali zatrzymani. Ten ruch natychmiast spotkał się z potępieniem na całym świecie i doprowadził do nałożenia sankcji przeciwko Białorusi.

Izba Wydawców Prasy jest jednym z inicjatorów podjętej przez europejskie organizacje wydawców prasy EMMA/ENPA akcji potępiającej porwanie i uwięzienie białoruskiego dziennikarza Romana Protasiewicza. Poniżej treść apelu:

- Na naszym kontynencie dyktator więzi dziennikarzy i łamie swobody. Poprzez porwanie samolotu europejskich linii lotniczych, lecącego pomiędzy dwiema stolicami UE, w celu schwytania opozycyjnego dziennikarza, reżim Białorusi dopuścił się brutalnego ataku na podstawową i podzielaną przez wszystkich Europejczyków wartość jaką jest demokracja, ataku na wolność słowa oraz wolność prasy.

Zdecydowanie potępiamy ten przestępczy akt wymierzony w wolność gwarantowaną wszystkim obywatelom przez konstytucję każdego demokratycznego kraju.

Wzywamy przywódców Unii Europejskiej do okazania najwyższej stanowczości wobec reżimu, który nie waha się uciekać do piractwa, aby zagrozić podstawowym wolnościom, nawet poza swoimi granicami.

Wzywamy wszystkich wydawców prasy europejskiej, we wszystkich jej formach, oraz wszystkich dziennikarzy pracujących w Europie do zmobilizowania się w celu wspólnej obrony wolności słowa i wolności prasy.

Porwanie i haniebne traktowanie dziennikarza zagraża nam wszystkim.

Solidaryzujemy się z Romanem Protasiewiczem i żądamy jego natychmiastowego uwolnienia!

Izba Wydawców Prasy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy