Reklama

Anita Róg - poetyckie odkrycie Podkarpacia

Opublikowano:
Autor:

Anita Róg - poetyckie odkrycie Podkarpacia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodziutka mieszkanka Porąb Dymarskich w powiecie kolbuszowskim została przyjęta do Związku Literatów Polskich decyzją Komisji Weryfikacyjnej przy Zarządzie Głównym. Końcem września odbyła się promocja jej tomiku poezji "Memento vitae".

Anita Róg - jest absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu, w październiku rozpocznie studia na Uniwersyteckie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Młoda poetka ma bardzo wiele osiągnięć w nauce, czego potwierdzeniem są nagrody i wyróżnienia, również ogólnopolskie. Poezja to nie jedyna jej pasja i hobby, bo gra również na gitarze i keyboardzie. Anita śpiewa, pisze wiersze, recytuje i rysuje.

Swoje umiejętności wykorzystała do promocji swojego tomiku poezji "Memento vitae". Ta odbyła się podczas pierwszej powakacyjnej imprezy Mieleckiego Towarzystwa Literackiego. Imprezę rozpoczęła ona sama, wykonując z akompaniamentem gitary dwie piosenki "Tańczące Euredyki" i "Tęskno mi". Wspomogła ją na pianinie Sylwia Maziarz, która także jest autorką grafiki do prezentowanego tomiku.

Recytację poprzedził występ młodej literatki, która przedstawiła własną interpretację wierszy: "Monolog dla Kasandry" Wisławy Szymborskiej i wiersza bez tytułu Jarosława Borszewicza. Wybrane utwory z tomiku, w pierwszej odsłonie, zaprezentował Jarosław Jaworek, zaś kontynuowały Anita Róg i Sylwia Maziarz.

W dwóch pozostałych antraktach muzycznych zabrzmiały piosenki "Mama i my" w wykonaniu Anity oraz w finale "Dworzec" – muzycznym tandemie z Sylwią Maziarz.

Autorka podziękowała wybranym osobom za wkład pracy przy realizacji tomiku. Równie dużo emocji towarzyszyło podpisywaniu kolejnych egzemplarzy tomiku przez autorkę.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z ANITĄ RÓG:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE