Reklama

Animował Gwiezdne Wojny, Hobbita i Króla Lwa. Pochodzi z Rzeszowa [FOTO]

Opublikowano: pt, 21 cze 2019 10:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wyglądają kulisy powstawania animacji wszechczasów? Jakie to uczucie widzieć swoje sekwencje w takich megaprodukcjach jak Król Lew czy trylogia Hobbit? I jak do tego dojść, startując z pozycji rzeszowskiego studenta?

Zapraszamy na otwarte spotkanie z Krzysztofem Szczepańskim, twórcą animacji w takich filmach jak Gwiezdne wojny: Łotr 1, Gwiezdne wojny: Han Solo, Księga Dżungli, Przygody Tin Tina i wielu innych. Z jednym z głównych animatorów w trylogii Hobbit i najnowszej produkcji Disneya Król Lew. Z rzeszowianinem, który pewnego dnia spakował dwie walizki i poleciał na drugi koniec świata w pogoni za marzeniem.

27 czerwca, czwartek, godzina 17.00, sala widowiskowa Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, ul. Okrzei 7.
Wstęp wolny!

Kilka słów o Krzysztofie Szczepańskim

Krzysztof Szczepański urodził się i wychował w Rzeszowie. Studiując informatykę w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaczął interesować się grafiką komputerową.

- Pochłaniałem wszystko, co wpadło w moje ręce na temat rysunku, ilustracji, animacji, filmu, montażu, storytelling, kamer, fotografii, kinematografii, i pochodnych tych tematów. Robiłem reklamy, filmy, programy TV, projekty postaci i ilustracje, animacje, montaż i korekcję kolorów

- powiedział.

Po studiach pracował w Warszawie, m.in. dla Discovery Channel. Ale jednocześnie wiedział, że, jeśli chce się dalej rozwijać, to tylko za granicą. Wysłał swoje prace do Weta Digital, studia znanego m.in. z takich produkcji jak Władca Pierścieni czy King Kong. Po kilku tygodniach otrzymał maila, a w nim propozycję kontraktu.

- Wyjazd do Nowej Zelandii jest doświadczeniem zmieniającym życie. Świetni ludzie, możliwości rozwoju. Projekty. Większość czasu pracowałem przy trzech częściach The Hobbit

- wspominał Krzysztof Szczepański.

Po pięciu latach w Nowej Zelandii stwierdzili z żoną, że pora zmienić scenerię. Przenieśli się do Ameryki. Tam Krzysztof pracował m.in. dla Industrial Light and Magic (firma mająca na koncie takie filmy jak Gwiezdne wojny, Jurassic Park, Titanic). Dwa lata temu przed Krzysztofem pojawiła się propozycja nie do odrzucenia – dołączenie do teamu Andy’ego Jonesa przy tworzeniu Króla Lwa.

Używając najnowszych technik grafiki komputerowej pomagał reżyserowi Jonowi Favreau w wizualizowaniu pomysłów do filmu oraz animowaniu wielu kluczowych scen.

Na spotkaniu w Rzeszowie opowie o kulisach powstawania hollywoodzkich produkcji, współpracy z największymi reżyserami, ale też o swojej prywatnej drodze do sukcesu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.