Reklama

Andrzej Duda w Nowej Dębie: - Terytorialsi to przykład patriotycznej postawy! [VIDEO, FOTO]

Opublikowano: ndz, 5 lip 2020 11:36
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent RP Andrzej Duda drugi raz w ciągu tygodnia przyjechał do województwa podkarpackiego. Posłuchaj co mówił na Plantach w Nowej Dębie w trakcie przysięgi żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

5.07:

W Nowej Dębie gościli Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podstawowy cel wizyty to przysięga nowych terytorialsów z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że mogę być tutaj z Państwem. Można powiedzieć nawet wzruszony, bo kilka dni temu być może ściskałem niektórym z was dłonie, tam gdzie potrzebowali was ludzie, patrząc na zmęczone twarze, bo nieśli pomoc tym, których dotknęły skutki powodzi na Podkarpaciu. Czynili to niezawodnie, zawsze gotowi! Z całego serca za to dziękuję. Patrzyłem na Was i myślałem, przecież nie tak dawno oni zeszli ze swoich posterunków w walce z pandemią koronawirusa. Jesteście przykładem patriotycznej postawy! Ryzykujecie własnym życiem i zdrowie. Za to Wam dziękuję, trzeba podziękować Waszym rodzicom i rodzinom. Rodzina jest największą wartością państwowotwórczą. Dzięki rodzinie przez wieki trwała i budowała się Nasza tradycja. Jesteście tego przykładem. Reprezentujecie Polskę i Wam gratuluję złożonej przysięgi. Niech będzie ona dodatkowo dla Was wskazaniem życiowej drogi.

- powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.

- Żołnierze udowodnili swoją ofiarność. To jest wyraz patriotyzmu, to jest wyraz służby innym, to jest właśnie postawa Żołnierzy Wojska Polskiego. Chciałbym podkreśli, że w 2015 roku, kiedy Andrzej Duda obejmował urząd Prezydenta RP to Wojsko Polskie nie było tak liczne, nie było wyposażone w nowoczesny sprzęt i nie było tak silnie włączone w system NATO i nie było Wojsk Obrony Terytorialnej. Za utworzenie WOT serdecznie dziękuję, służy tutaj już 25 tysięcy osób! Podkarpacka brygada jest gotowa do działania i to jest wielka wartość.

- mówił do zebranych minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

3.07:

To już jest pewne! Prezydent Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak będą uczestniczyć w uroczystości złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 lipca o godzinie 11 w Nowej Dębie.

Czytaj także:

Portal infonowadeba.pl poinformował, że w najbliższą niedzielę, 5 lipca, Prezydent RP Andrzej Duda może przyjechać do Nowej Dęby. Okazja do wizyty to przysięga nowych żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej. Początek uroczystości na nowodębskich Plantach przewidziano na godzinę 11. To są nieoficjalne informacje, bo jak na razie nie ma żadnego potwierdzenia ze strony Kancelarii Prezydenta.

Czytaj także:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.