Reklama

Amantadyna uratuje zakażonych COVID-19! Doktor Bodnar prezentuje kolejne dane

Opublikowano: 23 listopada 2020 09:16
Autor: Grzegorz Lipiec | Zdjęcie: Archiwum

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W Przemyślu śmiertelność w COVID-19 jest o około 33 procent niższa niż na Podkarpaciu, mimo że społeczeństwo jest starsze, bardziej schorowane i przed pandemią umierało w nim o 16 procent więcej osób niż na Podkarpaciu. Tak swoją terapię zachwala przemyski pulmonolog doktor Włodzimierz Bodnar.

Pulmonolog z Przemyśla doktor Włodzimierz Bodnar nadal pokazuje, jak powinno się prowadzić z pandemią koronawirusa. Tym razem zaprezentował dane, które jasno pokazują skuteczność jego terapii.

"Przychodnia lekarska Optima w ramach opieki POZ zabezpiecza około 11 000 mieszkańców, co stanowi 18 procent całej populacji miasta. Oprócz tego, konsultujemy i leczymy wiele osób nienależących do naszej przychodni, co daje dodatkowo kilkanaście procent zakażonych z COVID-19.

Przypominamy, że Przychodnia Lekarska Optima w Przemyślu od 15.06.2020 została całkowicie otwarta dla wszystkich pacjentów. Od chwili ponownego otwarcia nie ma specjalnych stref, środków ochrony osobistej poza obowiązkowymi maseczkami i płynami dezynfekcji rąk. W okresie ponad 5 miesięcy nie weryfikujemy osób wchodzących, czy wychodzących z przychodni. Czynne są wszystkie gabinety lekarza rodzinnego i około 15 gabinetów prywatnych. Pacjenci są badani i diagnozowani na miejscu. Działa bez przeszkód laboratorium, wykonywane są badania RTG, EKG, USG wszystkich narządów w tym USG brzucha, piersi, echo serca, próby wysiłkowe na bieżni kardiologicznej, czy badania gastroskopii. Każdy pacjent może wejść do przychodni, nie jest weryfikowany, czy ma gorączke, czy ma test dodatni na COVID-19, czy jest zdrowy, czy przychodzi na diagnostykę, czy na szczepienie przeciw grypie. 

Co prawda, część naszego personelu przechorowała infekcję COVID-19, co zostało potwierdzone testem lub wykonanym później badaniem na przeciwciała. Chory personel był leczony amantadyną i przeszedł infekcję w sposób lekki lub średni bez powikłań. Obecnie każdego dnia, od około 4 tygodni przyjmuję wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19 potwierdzonych testem lub z podejrzeniem zachorowania. Wszyscy leczeni są amantadyną. Tylko ja osobiście, przyjmuję przynajmniej 20-30 osób dziennie, nie licząc innych lekarzy. W przeciągu tych kilku miesięcy nie zauważyliśmy, aby nasze działania przyczyniły się do wzrostu śmiertelności. Powyższe dane potwierdzają, że nasze działania są słuszne.

Pacjent otrzymujący leczenie amantadyną od razu jest eliminowany z łańcucha epidemiologicznego, w ciągu 24-48 godzin poprzez inaktywację wirusa amantadyną. Eliminacja hamuje rozprzestrzenianie się epidemii. Spada ilość powikłań i tym samym śmiertelność. Podanie amantadyny na wczesnym etapie choroby daje szansę na pełny i szybki powrót do zdrowia. Nadmienię, że moją przychodnię odwiedza dziennie kilkaset osób. Chory z każdą postacią choroby COVID-19 jest przyjmowany, udziela mu się porady i wykonuje się bezpośrednio badanie lekarskie, diagnostykę, iniekcję z antybiotyków na przykład w przypadku zapalenia płuc. 

Zapraszamy wszelkie media do odwiedzenia naszej przychodni, by pokazać, jak może funkcjonować służba zdrowia w okresie pandemii COVID-19.

Jednocześnie informuję, że z chwilą zakończenia się zapasów amantadyny wśród ludności, ogłoszę, że nie będę dalej leczyć osób na COVID-19. Leczenie wyłącznie objawowe jest dla mnie nieetyczne."

Kilka danych (przyrost z ostatnich 3 tygodni):

Zakażona ludność w Przemyślu: 1,78%

Zakażona ludność w Podkarpaciu: 1,05%

Śmiertelność COVID-19 w Przemyślu: 1,7%

Śmiertelność COVID-19 na Podkarpaciu: 2,5%

Procent pozytywnych wyników testów w ostatnich 3 tygodniach: 

w Przemyślu: Brak danych

na Podkarpaciu: od 30 do 93% (brak dostępnych dokładnych danych).

Według wytycznych WHO, jeżeli % pozytywnych testów wynosi więcej niż 5%, świadczy to o braku kontroli nad epidemią oraz może świadczyć o znacznie szerszej skali zakażeń.

Dane z przed pandemii (GUS 31.12.2019):

Średnia wieku w Przemyślu: 43,9 lat

Średnia wieku w Podkarpaciu: 41,2 lat

Śmiertelność w Przemyślu: 10,98 zgonu na 1000 mieszkańców

Śmiertelność w Podkarpaciu: 9,41 zgonu na 1000 mieszkańców

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Beata

  Brawo dla doktora, szkoda że amarantyny nie można już nigdzie zakupić.

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

   jeromekjerome

   Można. Wystarczy poszukać w necie.

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -2

  mm

  zasada jest prosta i taka sam jak z testami na covid, podstawiona firma kupi szczepionki dołozy swoją "marżę" i sprzeda państwu, nich zarobi na kazdej 1 zł to zysk będzie w milionach

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

   marucha

   1 zł??? Chyba żartujesz. Na stronie pisu podali kiedyś cenę zakupu - ok. 20$. Podali też cenę sprzedaż w Polsce - ok. 300 zł...

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -0

  Hukon

  Nikt sie niezainteresuje, bo nikomu waznemu nie zalezy na zdrowieniu za free. Beda szczepienia bez walidacji czyms innym i nawet nie dowiecie sie czym.

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -1

  PPP

  Ciekawe , a nawet bardzo ciekawe . Co na to Pan Morawiecki ?

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

   *********

   Nawet nie chce o tym slyszec Przecież naród polski trzeba wyszczepuc

  • 3 miesiące temu | ocena +8 / -0

   Mmm

   Przecież nie chodzi o to żeby schwytać króliczka tylko żeby go gonić.

  • 3 miesiące temu | ocena +8 / -2

   PPP

   Pan Morawiecki na to kto umrze ten umrze i trudno a wałki musimy zrobić swoje. Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

  • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

   Polak

   Jak to co przecież nie można tego Kupić przez narciarza lub mleczarza. I jest w dodatku za tanie.