Reklama

Amantadyna jest skuteczna w leczeniu COVID-19 - piszą naukowcy z Wielkiej Brytanii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Amantadyna jest skuteczna w leczeniu COVID-19 - piszą naukowcy z Wielkiej Brytanii - Zdjęcie główne

foto Pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Polsce zlecono badania kliniczne nad leczeniem COVID-19 z wykorzystaniem amantadyny, choć już jesienią o sukcesach w terapii koronawirusa informował przemyski pulmonolog dr Włodzimierz Bodnar. Teraz okazuje się, że to odkrycie potwierdzają naukowcy z Anglii.

Prof. Konrad Rejdak wraz z prof. Pawłem Griebem z Polskiej Akademii Nauk opisali w artykule naukowym możliwe działanie ochronne amantadyny przeciwko infekcji COVID-19 u pacjentów z chorobami neurologicznymi. Artykuł dwójki polskich profesorów był pierwszą publikacją kliniczną na świecie i jest już cytowany przez innych naukowców.

- Żaden z pacjentów otrzymujących amantadynę w leczeniu, nie miał poważnych powikłań COVID-19. Nasza analiza jest zgodna z hipotezą, że amantadyna może działać ochronnie, hamując replikację wirusa. Należy przeprowadzić dalsze badania kliniczne, aby potwierdzić terapeutyczną użyteczność amantadyny w leczeniu COVID-19.

- pisze zespół ekspertów z Uniwersytetu Cambridge.

Zatem przemyski lekarz, specjalista chorób płuc dr Włodzimierz Bodnar miał rację!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy