Reklama

Alarmy bombowe w podkarpackich szkołach! Co z maturami?

Opublikowano:
Autor:

Alarmy bombowe w podkarpackich szkołach! Co z maturami? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drugi dzień matur (egzamin z matematyki) może zostać zakłócony w niektórych podkarpackich szkołach średnich. Dziś (wtorek, 9 czerwca) w godzinach porannych dyrektorzy niektórych mieleckich szkół ponadgimnazjalnych otrzymali e-maile z informacjami o rzekomych planowanych atakach terrorystycznych na obiekty szkolne. Tak samo było w Rzeszowie!

Do dyrektorów dwóch szkół: Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Budowlanych około 5.30 dotarły e-maile z informacjami o rzekomo planowanych atakach terrorystycznych. Do dyrektora kolejnej szkoły, tym razem II Liceum Ogólnokształcącego dotarła tą samą drogą informacja o rzekomej strzelaninie na terenie przyległym do szkoły.

Do takich informacji, mających zakłócić przebieg egzaminów maturalnych dochodzi na terenie całego kraju już od wielu lat. Zgodnie z opracowanymi w tym zakresie procedurami powiadomiony został policyjny koordynator.

Wyjaśnienie asp. Urszuli Chmury z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu

10 alarmów bombowych w szkołach ponadgimnazjalnych w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim - taki jest bilans drugiego dnia matur!

Jedną z placówek gdzie pojawili się saperzy było Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie w Rzeszowie. Mundurowi potwierdzają, że mieli zgłoszenia o podłożonych ładunkach wybuchowych, ale nie chcą ujawnić pozostałych szkół gdzie konieczna była interwencja! Wydział dochodzeniowo-śledczy rzeszowskiej Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie już pracuje nad ustaleniem sprawców całego zamieszania. Matury nie zostały przerwane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE