Reklama

Aktywiści z całego kraju docenili mielecki protest o czyste powietrze z 2018 roku!

Opublikowano:
Autor:

Aktywiści z całego kraju docenili mielecki protest o czyste powietrze z 2018 roku! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę w Łodzi - podczas IV Kongresu Kuźni Kampanierów przyznano nagrodę dla organizatorów mieleckiego marszu protestacyjnego z 2018 roku, który miał wyrazić niezadowolenie mieszkańców z działalności firmy Kronospan. W imieniu mieleckich aktywistów nagrodę odebrała Kinga Bielec.

Kongres Kuźni Kampanierów zorganizował "INSPIRO - Instytut Spraw Obywatelskich" i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Łodzi. 

Moment wręczenia nagrody

Kongres "Kuźnia Kampanierów" to spotkania i rozmowy aktywistów z całego kraju, którzy dbają o dobro wspólne, np. zieleń, powietrze, czy transport publiczny. Podczas spotkania wręczono nagrody "Kuźni Kampanierów" za 2018 rok. 

W gronie wyróżnionych za najlepszą lokalną kampanię społeczną wyróżniono mieszkańców Mielca (organizatorów protestu z marca 2018 roku) za to, że zaangażowali w swoje działanie wszystkich, którym nie podoba się stan środowiska w Mielcu. 

- Przyznajemy nagrodę za podjęcie walki z Goliatem. Za podjęcie tematu, który postawił zadanie lokalnemu układowi sił. Za wyprowadzenie na ulice 1/4 miasta. Za zmuszenie firmy do wprowadzenia zmian na lepsze. Za zjednoczenie mieszkańców i to nie tylko swojego miasta, ale również innych miast w których Kronospan działa. Za wytrwałość, odwagę, poświęcenie dla dobra wspólnego. Nagroda trafia do Mielca - do organizatorów protestu z ubiegłego roku - powiedziała Paula Lota z Kuźni Kompanierów

 

  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE