Reklama

Afgańczycy marzyli o Europie Zachodniej. Wpadli na lotnisku

Opublikowano:
Autor:

Afgańczycy marzyli o Europie Zachodniej. Wpadli na lotnisku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rzeszowa-Jasionki zatrzymali troje obywateli Afganistanu za nielegalne przekroczenie granicy państwa. W procederze pomagał 24-letni obywatel Węgier, który usłyszał zarzut pomocnictwa.

W niedzielę, 20 września w Rzeszowie strażnicy graniczni podczas wspólnego patrolu z policją, wytypowali do kontroli pojazd na słowackich numerach rejestracyjnych. Kierowca legitymował się węgierskim paszportem, natomiast troje siedzących z tyłu pasażerów (kobieta i dwoje dzieci) nie posiadało żadnych dokumentów potwierdzających tożsamość. W toku dalszych czynności sprawdzających mundurowi ustalili, że cudzoziemcy w tym samym dniu przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski i na terytorium RP przebywają nielegalnie. Kobieta tłumaczyła, że jest obywatelką Afganistanu i wraz z dziećmi chciała przedostać się do rodziny w Niemczech.


Kierowca pojazdu został zatrzymany i postawiono mu zarzut pomocnictwa w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej, do którego się przyznał. Teraz czeka go kara 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 2 lat.

Kobieta z dwójką dzieci, decyzją sądu została umieszczona w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie na okres trzech miesięcy.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE