Reklama

Afera seksualna na Politechnice Rzeszowskiej? Zdradziły go anonimowe ankiety

Opublikowano:
Autor:

Afera seksualna na Politechnice Rzeszowskiej? Zdradziły go anonimowe ankiety - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wykładowca Politechniki Rzeszowskie z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury miał formułować żarciki o zabarwieniu seksualnym do studentek. Postępowanie w sprawie seksualnego wykorzystania zależności prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszowa.

O sprawie jako pierwszy informował portal Rzeszów News. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało złożone przez rektora Politechniki Rzeszowskiej w oparciu o anonimowie ankiety studentów, w których oceniano pracę wykładowców.

- Znalazły się w nich sformułowania wskazujące na niewłaściwe zachowanie się jednego z wykładowców względem studentek o zabarwieniu seksualnym.


- wyjaśnia Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 


CZYTAJ TAKŻE: Nagi mężczyzna paradował po stalowowolskim kościele!


Do trzech lat więzienia

Postępowanie jest na wstępnym etapie. Jak na razie w sprawie nie zostały ogłoszone jakiekolwiek zarzuty wobec wykładowcy. Postępowanie prowadzone jest w kierunku przestępstwa z art. 199 § 1 kk, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

- Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


- czytamy w kodeksie karnym 

Z uwagi na fakt, że w ankietach nie ma jasnych sformułowań dotyczących molestowania, a prokuratura nie prowadzi postępowania przeciwko wykładowcy, to mężczyzna nie został zawieszony i nadal ma prawo do prowadzenia zajęć ze studentami.


CZYTAJ TAKŻE: Pogryziony przez amstaffa 12-latek nie żyje! Czy pies był uczony agresywnych zachowań?


Poszukują świadków i ofiar

Na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie zamieszczono apel do osób pokrzywdzonych i innych o kontakt z prowadzącym bądź nadzorującym sprawę. Gazeta Wyborcza podaje, że na dzień dzisiejszy zgłosiły się dwie osoby.

Prokuratura apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych lub mogących mieć istotne informacje w sprawie do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów na numer tel. 17-50-61-100, 17-50-61-107, e-mail: [email protected] lub do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie na numer tel. 17-858-32-50.


 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE