Reklama

Afera seksualna na Politechnice Rzeszowskiej. Prokuratura rozpoczyna śledztwo

Opublikowano:
Autor:

Afera seksualna na Politechnice Rzeszowskiej. Prokuratura rozpoczyna śledztwo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszczęto śledztwo w sprawie seksualnego wykorzystywania studentek z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej. Decyzję podjęto po przesłuchaniu jednej z dziewczyn.

W poniedziałek w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszowa zapadła decyzja o wszczęciu śledztwa w sprawie wykorzystywania i molestowania seksualnego na rzeszowskiej uczelni. Decyzje podjęto po poniedziałkowym przesłuchaniu jednej ze studentek. 

- Śledztwo zostało wszczęte. Na chwilę obecną nikomu nie zostały przedstawione zarzuty. 


- tłumaczy Paweł Król z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

 


CZYTAJ TAKŻE: O krok od tragedii w Rzeszowie. Pijany 20-latek wypadł z piątego piętra


Zeznania pozostaną niejawne 

Wiemy także, że poza osobą, która już złożyła zeznania, prokuratura czeka na kolejną pokrzywdzoną. Zeznania osób, które zgłoszą się do prokuratury pozostaną niejawne. Postępowanie prowadzone jest w kierunku przestępstwa z art. 199 § 1 kk, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

- Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


- czytamy w kodeksie karnym.

Przypomnijmy, że zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zostało złożone przez rektora Politechniki Rzeszowskiej w oparciu o anonimowie ankiety studentów z końca semestru letniego w 2019 roku, w których oceniano pracę wykładowców. Warto podkreślić, że w treści ankiet nie ma bezpośrednich oskarżeń o molestowanie. 


CZYTAJ TAKŻE: Po wyborze Czarnka na ministra edukacji i nauki, uczniowie ogłaszają żałobę


Poszukiwania trwają

Prokuratura apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych lub mogących mieć istotne informacje w sprawie do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów na numer tel. 17-50-61-100, 17-50-61-107, e-mail: [email protected] lub do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie na numer tel. 17-858-32-50.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE