Reklama

Absurdy studiów w epoce koronawirusa

Opublikowano:
Autor:

Absurdy studiów w epoce koronawirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lada moment rozpocznie się nowy rok akademicki. W czasach pandemii koronawirusa, będzie to szczególny rok. Uczelnie podobnie jak niedawno szkoły muszą przygotować proces kształcenia adekwatny do wymogów służb sanitarnych. Sprawdziliśmy jak będzie to wyglądać na niektórych podkarpackich uczelniach.

W Krośnie, w tamtejszej Karpackiej Państwowej Uczelni, preferowanymi formami nauczania będą bezpośrednia oraz mieszana. W pełni tradycyjnie odbywać się będą natomiast wszystkie zajęcia, w których obowiązkowa jest obecność studentów w laboratoriach. Wykłady prowadzone w grupach powyżej 50 osób odbywać się będą w formie zdalnej, natomiast te w których uczestniczą mniejsze grupy, odbywać się będą na miejscu przy udziale prowadzącego. 


Czytaj także: KORONAWIRUS. Tak źle jeszcze nie było


Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu preferować będzie również mieszany system nauczania. Na miejscu odbywać się będą zajęcia ćwiczeniowe i laboratoryjne. W normalnym trybie organizowane będą również zajęcia praktyczne. Wykłady i seminaria zostaną przeniesione do formy zdalnej. Studenci, którzy w roku akademicki 2020/2021  będą na I roku, co najmniej trzy wykłady zaliczą w formie stacjonarnej.

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu również będzie prowadziła naukę w formie mieszanej. Będzie to zależało od specyfiki danych zajęć, to znaczy czy będą miały charakter bardziej praktyczny czy teoretyczny.


Czytaj więcej: 11 placówek w regionie z zawieszonymi zajęciami


W większości domów studenckich, ze względu na dystans społeczny, ilość osób w pokojach została ograniczona ilość mieszkańców. 

Czekamy na Wasze informacje, bo wiemy że na przykład nie ma już w akademikach 3-osobowych pokojów, albo jest nakaz chodzenia w maseczkach po korytarzach. Piszcie do nas na mail [email protected]

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE