Reklama

ABSURD: Biegasz dla przyjemności. Musisz założyć maseczkę!

Opublikowano:
Autor:

ABSURD: Biegasz dla przyjemności. Musisz założyć maseczkę! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe obostrzenia obowiązują w strefach żółtych i czerwonych w całym kraju. Zmienione zostały zasady noszenia maseczek w przypadku miłośników sportu.

Od soboty obowiązują nowe ograniczenia sanitarne, których celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotyczą transportu, funkcjonowania szkół, lokali gastronomicznych, obiektów sportowych i sklepów, a także uroczystości religijnych.

O ograniczeniach w sporcie pisaliśmy już wiele razy, ale większość naszych Czytelników pyta co z maseczki w trakcie aktywności fizycznej? Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, wewnątrz budynków użyteczności publicznej i w środkach transportu.

Rozporządzenie wskazuje, że obowiązku zakrywania ust i nosa są wyłączone "osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a nie: bieganie, chód czy jazda na rowerze dla przyjemności lub dla zdrowia, czy też jazda na rowerze po to, aby dojechać do pracy lub sklepu". Chyba, że biegamy w skwerach, parkach lub lasach.


Czytaj także:


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE