Reklama

A gdyby to było Twoje dziecko... Też byś tak pędził na oślep? W środku miasta?

Opublikowano:
Autor:

A gdyby to było Twoje dziecko... Też byś tak pędził na oślep? W środku miasta? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27 grudnia kierowca jadący autem przez Rzeszów udostępnił nagranie ze swojej kamery pokazujące "ignorancję i pośpiech" innych użytkowników drogi. Absolutnie nikt, z wyjątkiem autora nagrania, nie przepuścił stojącego na pasach dziecka, za to wszyscy pędzili nie zwracając uwagi na samotnie czekającą przed przejściem dziewczynkę.

Nagranie pojawiło się na kanale YouTube - STOP CHAM.

- Sytuacja z 17 grudnia ok. godz. 14 pod salonem Audi w Rzeszowie... Widać dziewczynkę, która stoi na przejściu dla pieszych przy 3 pasach ruchu. Zatrzymałem się przy wyjeździe z kierunkowskazem, aby ustąpić jej pierwszeństwa, natomiast jak widać żaden kierowca tego nie zauważył. Postanowiłem zablokować dwa pasy, stojąc równolegle do przejścia, tak aby reszta uczestników zauważyła, że pieszy chce przejść. Pasażerka w tym momencie otworzyła szybę aby powiedzieć dziewczynce, że może przejść, natomiast mimo mojego manewru znalazło się dwóch kolejnych kierowców, którzy rozpędzeni przejechali trzecim pasem (w 25s słychać klakson autobusu, któremu zablokowałem środkowy pas z odległości ~100m). Nic dziwnego, że dziewczynka bała się przekroczyć jezdnię, nawet mimo naszych starań, nadal prawidłowo przeczuła niebezpieczeństwo. Duży plus dla niej za instynkt samozachowawczy

- czytamy na kanale. Fatalne zachowanie pozostałych uczestników ruchu, w tym kierowcy autobusu, który widząc całą sytuację, nerwowo próbuje wpłynąć na kierowcę przepuszczającego dziecko, autor nagrania skomentował tak:

- "Gratuluję" kierowcom ignorancji i pośpiechu, tym bardziej że dogoniłem ich w niecałą minutę później. Niestety, nadal mimo całego szumu i setki nagrań, chociażby na waszym kanale, sytuacja na przejściach dla pieszych nadal jest tragiczna. Materiał przesyłam ku przestrodze. Mam nadzieję, że dotrze kiedyś do tych ludzi i będą w stanie zrozumieć, jakie niebezpieczeństwo stwarzają na drodze. A co gdyby to były ich dzieci?

ZOBACZ FILM:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE