Reklama

95 zł "mandatu" za parkowanie pod Millenium Hall. Z jakiej okazji?

Opublikowano: czw, 12 gru 2019 18:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelnicy pytają nas, co dzieje się z miejscami parkingowymi wokół galerii handlowej Millenium Hall w Rzeszowie, szczególnie od strony Al. Kopisto. Od jakiegoś czasu w szybach ich aut pojawiają się żółte "mandaty". Z ich treści wynika, że parkujący mają zapłacić za nieprawidłowo zaparkowany samochód. O co chodzi? Wyjaśniamy...

Nie tylko klienci stacji benzynowej Circle K przed rzeszowskim Millenium Hall mieli dosyć zastawiania wjazdu i miejsc parkingowych przez klientów galerii handlowej. Pracownicy od dawna widzieli problem i tak od 30 września stacja Circle K współpracuje z firmą EuroPark, która zarządza miejscami parkingowymi na jej terenie. W jakim celu?

- Parking znajduje się w bliskiej odległości centrum handlowego Millenium Hall, w związku z tym był on często blokowany przez osoby, które zostawiały na nim samochody na dłuższy czas, w tym np. na cały dzień. Decyzja ta została podjęta z myślą o naszych klientach oraz w odpowiedzi na ich wnioski o zwiększenie dostępności miejsc parkingowych. W ramach wprowadzonego przez nas rozwiązania klienci mają możliwość darmowego korzystania z parkingu przez 1 godzinę. Dzięki temu zwiększyła się dostępność miejsc parkingowych dla naszych klientów, mogą oni z nich swobodnie korzystać, a parking pozostaje dla nich bezpłatny. Planując dłuższy niż godzina postój na terenie parkingu, należy dokonać opłaty z góry w parkomacie za przewidywany czas postoju, a bilet włożyć za szybę auta

- przekazała nam Anna Janiszewska z Biura Prasowego Circle K.

 Firma EuroPark ma swój własny, opracowany system zarządzania parkingami prywatnymi, a takim jest ten należący do stacji paliw.

- Na prywatnych parkingach EuroPark stosuje się oznakowanie pionowe. Wszystkie parkingi wyposażone są na wjeździe oraz przy parkomatach w tablice informacyjne prezentujące warunki ogólne świadczenia usług parkingowych (regulamin parkingu). Kierowca zostawiając samochód na oznaczonym parkingu EuroPark, akceptuje obowiązujący regulamin parkingu

- informuje na swojej stronie EuroPark. Firma zatrudnia kontrolerów, którzy posiadają identyfikatory.

- Ich zadaniem jest kontrola ważności biletów parkingowych oraz wystawianie opłat dodatkowych w przypadku nieprzestrzegania przez kierowcę zasad regulaminu. Kontrole przeprowadzane są regularnie. Pracownicy obsługi nie są upoważnieni do anulowania opłaty dodatkowej, a ich pensja nie zależy od ilości wystawionych opłat dodatkowych. Opłata dodatkowa jest nakładana na kierowców, którzy korzystają z parkingu niezgodnie z regulaminem. Zadaniem tej opłaty jest motywowanie kierowców do użytkowania miejsc parkingowych zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie parkingu. Do obowiązków kontrolera należy zabezpieczenie dowodów naruszenia regulaminu, dlatego też sporządza on raport oraz dokumentację fotograficzną, które są podstawą do wystawienia opłaty dodatkowej

- zaznacza firma kontrolująca przestrzegania zasad parkowania na stacji Circle K. Opłata dodatkowa wynosi 95 zł. EuroPark zapewnia, że swoją działalność prowadzi w oparciu o prawo polskie.

Na odpowiedź Millenium Hall w tej sprawie nie trzeba było długo czekać. Zarządca galerii handlowej przypomniał, że jest możliwość parkowania m.in. na parkingu podziemnym - za darmo:

- Parking jest monitorowany, stale wentylowany, a dodatkowy system włącza się automatycznie jeżeli poziom spalin podwyższa się. Zachęcamy naszych klientów do pozostawiania swoich aut na parkingu podziemnym lub w wyznaczonych miejscach parkingowych dookoła budynku Millenium Hall. Znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie teren stacji benzynowej Circle K jest zarządzany przez operatora EuroPark i od kilku miesięcy posiada swój regulamin parkowania. Pierwsza godzina jest bezpłatna a kolejne to 5 zł. Zwracamy na to uwagę po to, aby odwiedzając Millenium Hall świadomie wybierać miejsca do parkowania swoich pojazdów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    marcinZpobitna

    nie jeden zapłacił... dramat... ale nikt nic nie zrobi... nie ma mocnego na to...