Reklama

84-latka błądziła całą noc w lesie

Opublikowano:
Autor:

84-latka błądziła całą noc w lesie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdyby nie sąsiadka, starsza kobieta nadal szukałaby drogi do domu w środku lasu.

Wczoraj, 18 lipca, po godzinie 23 Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie zadzwoniło do jasielskiej komendy z informacją, że zaginęła mieszkająca samotnie, 84-letnia kobieta z gminy Krempna.

- Zniknięcie starszej pani zauważyła jej 47-letnia sąsiadka, która na co dzień się nią opiekuje i jej pomaga. Kobieta oświadczyła policjantom, że ostatni raz widziała zaginioną w pobliżu domu około godziny 15. Zaniepokoiła się po godzinie 20, kiedy poszła do starszej sąsiadki, aby przygotować jej lekarstwa do zażycia. Niestety, drzwi do jej domu były zamknięte. Kobieta początkowo sama poszukiwała 84-latki, jednak nigdzie nie było po niej śladu

- poinformowała podkarpacka policja.

W poszukiwania zaginionej, oprócz policjantów z Nowego Żmigrodu, zaangażowani zostali także funkcjonariusze jasielskiej komendy oraz sąsiedzi kobiety.

Ważną informacją okazało się to, że zaginiona jest w dobrej kondycji fizycznej i najprawdopodobniej wyszła z domu na spacer z psem. Policjanci rozpoczęli poszukiwania w rejonie najbliższego sąsiedztwa, sprawdzali też główne ciągi komunikacyjne, rejon rzeki oraz drogi i ścieżki prowadzące do lasu.

- Po całonocnych działaniach, około godziny 7, policjanci odnaleźli ją kilka kilometrów od domu w lesie przy drodze prowadzącej do przysiółka Żydowskie. Był z nią pies. Zziębnięta i przemoczona staruszka najprawdopodobniej błądziła całą noc w lasach Magurskiego Parku Narodowego. Kontakt był z nią utrudniony i nie była w stanie logicznie wytłumaczyć, co się z nią działo

- zaznaczyli policjanci, którzy przekazali ją pod opiekę załogi karetki pogotowia. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Słowa uznania należą się sąsiadom zaginionej, którzy pomagając starszej kobiecie, wykazują troskę o los drugiego człowieka. Dzięki ich czujności, w porę podjęto działania poszukiwawcze. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE