Reklama

83-latek stracił kilkadziesiąt tysięcy zł! Oszukany metodą "na policjanta"

Opublikowano:
Autor:

83-latek stracił kilkadziesiąt tysięcy zł! Oszukany metodą "na policjanta" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 27-latek wraz z 23-letnią kobietą oszukali 83-latka z podkrośnieńskiej miejscowości na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podawali się za policjantów.

83-letni mężczyzna z powiatu krośnieńskiego został naciągnięty na kilkadziesiąt tysięcy złotych przez parę oszustów. 27-latek zadzwonił do niego podając się za funkcjonariusza CBŚ, prosząc o pomoc finansową, gdyż miał być on w trakcie rozpracowywania groźnej grupy przestępczej. Oszust straszył 83-latka, iż jego pieniądze mogą zniknąć z konta, jeśli nie dokona przelewu.

Niestety senior uwierzył oszustowi i przekazał oszustom swoje oszczędności. Po chwili zdał sobie jednak sprawę, iż mógł zostać oszukany i padł ofiarą przestępstwa. Jeszcze tego samego dnia powiadomił policjantów z KMP w Krośnie, którzy od razu podjęli się próby wstrzymania realizacji przelewu. W trakcie śledztwa okazało się, iż pieniądze zostały już jednak podjęte w jednym z warszawskich banków.

Policjantom udało się ustalić, że za oszustwem stoi dwójka mieszkańców Warszawy - 23-letnia kobieta oraz 27-latek. Usłyszeli już zarzuty prokuratorskie. Grozi im nawet do 8 lat więzienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE