Reklama

8 nowych osób z koronawirusem w Rzeszowie. Jakie ogniska zakażeń na Podkarpaciu są najbardziej aktywne?

Opublikowano:
Autor:

8 nowych osób z koronawirusem w Rzeszowie. Jakie ogniska zakażeń na Podkarpaciu są najbardziej aktywne? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o ośmiu pozytywnych wynikach na obecność koronawirusa w organizmie w Rzeszowie. Nowe przypadki pochodzą z dwóch istniejących ognisk. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja w innych rejonach województwa.

W ognisku wirusa, znajdującym się w Szpital MSWiA w Rzeszowie, potwierdzono łącznie 16 pozytywnych przypadków, w tym u sześciu pacjentów (1 zgon), pięciu osób z personelu medycznego oraz pięciu osób z kontaktu.  


- Przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii.  


- informuje Dorota Gibała, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Drugie ognisko znajduje się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2, gdzie ogółem potwierdzono dziewięć wyników dodatnich, w tym: siedem pozytywnych wśród personelu medycznego   oraz  dwie osób z kontaktu (mieszkańców powiatu przeworskiego).


- Wstrzymano przyjęcia  do kliniki ginekologii i położnictwa. Badania pacjentów i personelu są w toku, 47 osób  ze styczności objętych jest kwarantanną.


- tłumaczy Dorota Gibała

Kolejne źródło zakażeń zaistniało wśród uczestników wesela, które odbyło się w dniu 01.08.2020. Do dnia dzisiejszego potwierdzono w ognisku 14 osób zakażonych (10 z Rzeszowa i trzy z powiatu rzeszowskiego  i jedna z powiatu jarosławskiego). Łącznie uczestników wesela było 92 i 2 osoby z obsługi. Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną.

Osiem pozytywnych wyników w kierunku SARS CoV-2 potwierdzono u czterech osób ze szpitala MSWiA i czterech osób uczestniczących w weselu. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 926 osób. Łącznie w dniu dzisiejszym potwierdzono 39 nowych przypadków w województwie podkarpackim. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1767 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od początku pandemii. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu potwierdza 6 nowych pozytywnych wyników w kierunku SARS CoV-2 u osób z powiatu jarosławskiego. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym COM Jarosław odnotowano 19 pozytywnych wyników, w tym u 10 pacjentów i 7 osób personelu oraz 2 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto 32 osoby personelu medycznego

Prowadzone są tez badania przesiewowe personelu i pensjonariuszy w domach pomocy społecznej w Moszczanach i Wysocku. Na chwilę obecną nie uzyskano wyników pozytywnych. W ogniskach w powiecie jarosławskim 455 osób objętych jest kwarantanną.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu informuje o 20 pozytywnych wynikach w kierunku SARS CoV-2 u osób z powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla, w tym 16 powiązanych z ogniskami.

W gminie Dubiecko odnotowano ognisko zachorowań w Drohobyczce powiązane z uroczystościami rodzinnymi. Potwierdzono ogółem 31 zakażeń, w tym 28 wśród mieszkańców oraz 3 z innych miejscowości (odnotowano 2 zgony).

W Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu potwierdzono 46 wyników dodatnich, w tym u 20 pacjentów, 19 osób z personelu medycznego oraz 7 osób z kontaktu. Oddział dermatologii i wewnętrzny został zamknięty. Pacjenci chorzy zostali przeniesieni do Centrum Medycznego w Łańcucie. Pozostałe osoby z kontaktu przebywają w izolacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE