Reklama

72 tony na stalowowolskich drogach

Opublikowano:
Autor:

72 tony na stalowowolskich drogach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje Autokult, duży ładunek ciągnięty na długiej przyczepie po ulicach Stalowej Woli przykuł uwagę podkarpackiego patrolu Inspekcji Transportu Drogowego. I słusznie. Okazało się, że ciężarówka była przeładowana aż o 31,5 tony. Zespół pojazdów, który jechał przez podkarpackie drogi, ważył aż dokładnie 71,5 tony!

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd, by przyjrzeć mu się nieco dokładniej. Jak podaje Autokult, kontrola wykazała mnóstwo nieprawidłowości. Po pierwsze zestaw ważył za dużo, po drugie - był też za duży. Na tym koniec? Absolutnie!

Inspekcja wykryła przekroczenie dopuszczalnego nacisku I, IV i V osi wielokołowej przyczepy, na której przewożono ciężki sprzęt budowlany. Pomiary wykazały również uchybienia dotyczące wymiarów zestawu: o 30 cm przekroczona została jego maksymalna wysokość, szerokość o 53 centymetry, a długość o 38 centymetrów.

To jeszcze nie wszystko!

- Pilot nie posiadał odpowiednich szkoleń, a cały transport powinien być zgłoszony jako przejazd nienormatywny z pozwoleniem kategorii VII, którego w tym przypadku nie było

- podał Autokult.

Do odpowiedzialności może być pociągnięty przewoźnik i załadowca. Grożą im wysokie kary pieniężne do 17 tysięcy złotych. Z kolei firma, która organizowała transport, może być ukarana grzywną na 12 tys. złotych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE