Reklama

60 strażaków gasiło pożar hali

Opublikowano:
Autor:

60 strażaków gasiło pożar hali - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, 23 lipca, tuż przed godziną 1. w nocy wybuchł pożar w budynku przy ul. Pużaka w Krośnie, w którym swoją działalność prowadziło kilka firm przemysłowych. Z ogniem walczyło 16 zastępów straży pożarnej.

- Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w Krośnie przy ul. Pużaka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono, że pożarem objęty jest dach oraz wnętrze hali produkcyjno-magazynowej. Ogień rozprzestrzeniał się w szybkim tempie i był widoczny ze znacznych odległości

- poinformowała Komenda Miejska PSP w Krośnie.

Prawdopodobnie ogień pojawił się w środkowej części hali i przeniósł się na kolejne pomieszczenia, objął także dach.

Oprócz zastępów PSP na miejscu pojawiły się OSP z terenu Krosna oraz ościennych gmin. Pożar był bardzo trudny do opanowania ze względu na lokalizację i układ konstrukcyjny budynku.

- Działania strażaków polegały między innymi na podawaniu prądów wody do wnętrza budynku, na palący się dach oraz przestrzeń pod przykryciem dachu. Jednocześnie prowadzono ewakuację mienia znajdującego się w halach magazynowych przylegających do hali objętej pożarem. W działaniach trwających prawie 7 godzin uczestniczyło 60 strażaków – 16 zastępów

- przekazał st. kpt. Piotr Szydło.

Jai informuje osp.pl, do akcji gaśniczej wykorzystano cysternę z wodą, a także samochód ze sprzętem ochrony dróg oddechowych. Trwała ona do godzin porannych. Po ugaszeniu ognia i przeszukaniu hali przystąpiono do prac rozbiórkowych. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu pożaru.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE