Reklama

6-letni chłopiec zmarł w szpitalu. Prokuratura bada jego sprawę

Opublikowano:
Autor:

6-letni chłopiec zmarł w szpitalu. Prokuratura bada jego sprawę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 14 marca zmarł 6-letni chłopiec w brzozowskim szpitalu. Sprawą okoliczności jego śmierci zajmie się prokuratura. Na chwilę obecną śledztwu nie ułatwia chaos jaki narasta wokół sprawy.

Na chwilę obecną nie są znane przyczyny śmierci 6-letniego chłopca, który zmarł w sobotę 14 marca w Brzozowie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chłopiec miał odczuwać bardzo silne bóle brzucha - nie pomagały mu leki, została zatem wezwana karetka pogotowia. Chłopiec miał trafić do szpitala i tam zmarł przed planowaną operacją. 

Co jednak dokładnie się stało? Na razie nikt nie wie, a prokuratura stara się to ustalić. Na śmierci dziecka nie kończą się jednak tragedie. Problemem jest kwestia systemu, który "przerzuca sprawę" z prokuratury do prokuratury. Skontaktowaliśmy się z Prokuraturą Rejonową w Brzozowie w poniedziałek, 16 marca, aby dowiedzieć się więcej na temat tego tragicznego zdarzenia. 

Choć zgon 6-letniego chłopca został potwierdzony, to nie poznaliśmy żadnych szczegółów, gdyż sprawa została przekazana Prokuraturze Okręgowej w Krośnie.

- Materiały zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, a ta prześle je dalej do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie. Nasze przepisy regulują to, iż tego typu sprawy są prowadzone właśnie przez Prokuraturę Regionalną.

- przekazał nam Ryszard Sawicki, zastępca prokuratora. 

Zaraz po rozmowie z P. Sawickim, skontaktowaliśmy się z Prokuraturą Okręgową w Krośnie, mając nadzieję, że materiały jeszcze nie zostały przekazane. Jednakże tam również nie poznaliśmy żadnych szczegółów dotyczących zdarzenia, a otrzymaliśmy jedynie informację, że sprawa została już przekazana do Prokuratur Regionalnej. Następnego dnia wykonaliśmy telefon, aby skontaktować się w końcu z właściwym organem, dokumentacja jednak jeszcze nie dotarła do prokuratora. Około godziny później Prokuratura Regionalna w Rzeszowie skontaktowała się z nami ponownie, aby przekazać informację, iż postępowanie w sprawie śmierci 6-latka prowadzić będzie jednak... Prokuratura Okręgowa w Krośnie - i to właśnie z tym organem mamy się kontaktować.

Chaos organizacyjny zdecydowanie nie pomoże w rozwiązaniu sprawy, zwłaszcza tak trudnej i tragicznej, jaką jest śmierć dziecka. Niemniej, do tematu zamierzamy powrócić i liczymy na to, iż uda nam się uzyskać nieco bardziej szczegółowe informacje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE