Reklama

500 domów skłamało w deklaracjach śmieciowych w Rzeszowie. Zaniżali liczbę domowników

Opublikowano:
Autor:

500 domów skłamało w deklaracjach śmieciowych w Rzeszowie. Zaniżali liczbę domowników - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rzeszowska straż miejska wraz z urzędnikami przeprowadzała wywiady środowiskowe. Skontrolowano ok. 1,5 tysiąca domów. Aż 500 gospodarstw kłamało w deklaracjach śmieciowych.

Miasto sprawdzało, czy jego mieszkańcy podają faktyczną liczbę domowników w deklaracjach śmieciowych. Okazało się, że aż 500 gospodarstw zaniżało ilość lokatorów, co przełożyło się na droższy wywóz śmieci dla ich sąsiadów. Jak udało się to wykryć? Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta w Rzeszowie.

- To były kontrole, które przeprowadzali pracownicy wydziału Gospodarki Komunalnej wraz ze strażą miejską. Nie ma na razie decyzji, co do tego, czy będą wyciągane konsekwencje. Tak naprawdę za to kłamstwo ponoszą odpowiedzialność wszyscy mieszkańcy, ponieważ koszty rozkładają się na pozostałych. 

- przekazuje nam Biuro Prasowe UM w Rzeszowie.

Niektórzy właściciele domów i mieszkań twierdzili, że dane, które zawarli w deklaracjach są prawdziwe, a zwiększona liczba lokatorów jest spowodowana, na przykład odwiedzinami rodziny. Władze miasta Rzeszowa przeprowadzały jednak stosowną weryfikację tych słów.

- Przeprowadzane są wywiady środowiskowe z mieszkańcami. Na tej podstawie wiemy o tego typu sytuacjach. Każda taka sprawa jest weryfikowana. 

- dodaje Biuro Prasowe.

Na ten moment Urząd Miasta nie przewiduje jakichkolwiek konsekwencji. Mimo wszystko apeluje do zdrowego rozsądku i sumienia - w końcu, jeśli skłamiesz w deklaracji, to koszty większe będą dla wszystkich, a jak widać władze miasta mają zamiar kontrolować, to co przekazujesz.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE