Reklama

41 drzew do wycinki. Mieszkańcy osiedla Piastów chcą o nie walczyć

Opublikowano:
Autor:

41 drzew do wycinki. Mieszkańcy osiedla Piastów chcą o nie walczyć - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w maju do Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynął wniosek o wycięcie drzew przy ul. Dominikańskiej. Inwestor planuje stworzyć tam kompleks usługowo-handlowo-mieszkalny. Mieszkańcy chcą walczyć o zieleń. Kogo poprze ratusz: inwestora czy mieszkańców?

Działka, o której mowa znajduje się pomiędzy ulicą Dominikańską i al. Powstańców Warszawy. Teren nie jest duży, nie mniej jednak atrakcyjnej zieleni na nim nie brakuje. Na niewielkim skrawku ziemi panuje dość zróżnicowana roślinność. Rosną świerki, klony, modrzewie dęby oraz leszczyna. Wszystkie drzewa pójdą niestety pod topór, gdyż znalazł się inwestor, który chce tam budować. 


- Warunki zabudowy wydano już dwa lata temu. Ma powstać blok mieszkalno-usługowy.


- wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Na taki scenariusz nie chcą się zgodzić mieszkańcy osiedla i członkowie stowarzyszenia Społeczni Strażnicy Drzew. Organizują zbiórkę podpisów pod petycją, aby miasto pozostawiło roślinność na tym obszarze w spokoju. 


- Według naszych informacji inwestor chce tam stworzyć kompleks usługowo-handlowo-mieszkalny. Nie zgadzamy się na taką inwestycję. Będą zbierane podpisy pod petycją, która trafi do władz miasta.


- mówi Zbigniew Mieszkowski, członek stowarzyszenia. 

Podpisy pod petycją będą zbierane w najbliższą niedziele (30 sierpnia) pomiędzy blokami na ulicy Chrobrego 20 i 16. Zauważmy, że nie ma żadnych informacji na temat ilości niezbędnych podpisów, aby ratusz uwzględnił prośbę mieszkańców. Petycja to tylko głos w sprawie, który do niczego nie zobowiązuje urzędników miejskich. Czy starania mieszkańców okażą się walką z wiatrakami?


- Oczywiście, że będziemy uwzględniać głos mieszkańców.


- zapewnia Maciej Chłodnicki. 
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE