Reklama

4 tysiące euro za rodaka

Opublikowano:
Autor:

4 tysiące euro za rodaka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pakistańczycy przebywający w Polsce legalnie zorganizowali przerzut przez granicę państwa swojemu rodakowi pobierając za to 4 tys. euro.

We wtorek, 30 lipca, około godziny 4 rano funkcjonariusze SG z Korczowej zauważyli w rejonie Żmijowisk idącą pieszo od ukraińskiej granicy jedną osobę, która wsiadła do oczekującego po polskiej stronie pojazdu.

- Patrol funkcjonariuszy SG przystąpił do zatrzymania samochodu. Jednakże kierowca nie zareagował, a zdecydowanie przyspieszył - relacjonują mundurowi. 

Po chwili, samochód wchodząc w zakręt w miejscowości Żmijowiska, uderzył w przydrożną barierkę i wypadł z drogi. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zastali trzech młodych mężczyzn w wieku: 23, 27 i 28 lat. Nikomu nic poważnego się nie stało. 

- Ze złożonych przez mężczyzn wyjaśnień wynika, że nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski dokonał Qaisar S., 28 letni Pakistańczyk, natomiast dwóch jego rodaków legalnie przebywających w Polsce, zorganizowało mu przerzut. Za dotarcie do Niemiec miał im zapłacić 4 tys. euro - wyjaśniają przedstawiciele Służby Granicznej. 

Pakistańczyk, który dokonał nielegalnego przekroczenia granicy, został przekazany z powrotem na Ukrainę. Natomiast dwaj jego rodacy zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł każdy z nich i zwolnieni do miejsca zamieszkania.

W 2019 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali już ponad 60 cudzoziemców, którzy w celach migracyjnych pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy aby dotrzeć do krajów Europy Zachodniej. Byli to głównie obywatele Iraku, Turcji i Afganistanu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE